Co to jest self storage i gdzie można z tego skorzystać?
Ponieważ popularność tej usługi stopniowo wzrasta i coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, z pewnością większość z nas napotkała już pojęcie „self storage”. Usłyszeć je to jedno, ale wiedzieć, na czym to właściwie polega – drugie. W tym artykule przybliżymy, w jaki sposób działa self storage, kto może się na to zdecydować, a przede wszystkim: jak to zrobić, żeby rzeczywiście czerpać z tego jak najwięcej korzyści.
Z tego artykułu dowiesz się:
Co to self storage?
Pomysł na wprowadzenie takiej usługi pojawił się już w latach 50. ubiegłego wieku. Self storage swój początek znalazło w Stanach Zjednoczonych i to tam zaczęło się rozwijać. Prawdziwy rozkwit przypadł na lata 60., a z czasem okazało się, że zalety przyciągają kolejnych zainteresowanych, w związku z czym obecnie usługę można spotkać w wielu innych krajach, w tym również w Polsce.
Cała istota self storage polega na... magazynach samoobsługowych na wynajem. Jest to dokładnie tak proste, jak brzmi. Firma oferująca takie magazyny, jak np. Less Mess Storage, podpisuje z klientem umowę najmu. Ten z kolei wybiera, jaki rozmiar przechowalni go interesuje – czy konieczne jest bardzo duże pomieszczenie o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych, czy też niewielki schowek na drobiazgi. Później zostaje przekazany dostęp do magazynu. W Less Mess Storage jest to indywidualny kod, który gwarantuje, że jedynie osoba wynajmująca może wejść do środka.
Co można trzymać w magazynie samoobsługowym?
Cały klucz tkwi w odpowiednich warunkach przechowywania. Bez właściwej temperatury czy też określonego poziomu wilgotności powietrza bardziej delikatne towary mogą ulec zniszczeniu. W Less Mess Storage zostało wykorzystane nowoczesne ogrzewanie oraz rozbudowany system wentylacji, który zapewnia, że w każdym z obiektów panują warunki wprost idealne do składowania bardzo podatnych na uszkodzenia rzeczy. Co więcej, w magazynie nie zepsuje się nawet zapakowana hermetycznie żywność.
Tym sposobem w wynajmowanej przez nas przestrzeni mogą znaleźć się meble, urządzenia elektroniczne, narzędzia, przybory kuchenne, ozdoby, książki, papiery wartościowe, biżuteria i nie tylko. Wybór zależy od tego, w jakim właściwie celu zamierzamy wykorzystać magazyn.
Jak Less Mess Storage zabezpiecza magazyny?
By zagwarantować, że nikt nie dostanie się do przechowywanego dobytku, Less Mess Storage wykorzystuje szereg różnych zabezpieczeń. Przede wszystkim na terenie wszystkich budynków znajduje się monitoring, który działa całodobowo. Ponadto zarówno główne wejścia, jak i drzwi do poszczególnych magazynów są zaopatrzone w niezwykle czułe alarmy, które natychmiast wychwytują ingerencję z zewnątrz. Dodatkowo przechowalnie wyposażone są w tradycyjne kłódki, co stanowi jeszcze jedną barierę przed ewentualną kradzieżą.
My sami, jako tymczasowi właściciele magazynu, możemy zaglądać do środka, kiedy tylko chcemy. Nieważne, czy chodzi o weekend, czy też o święto i tym samym dzień wolny od pracy – jeśli musimy coś zabrać ze schowka, możemy to zrobić w dowolnej chwili.
Na co można przeznaczyć magazyn samoobsługowy?
Z usług Less Mess Storage można korzystać na wiele różnych sposobów. Przykładowo, jeśli przygotowujemy się do remontu w domu, zamiast przesuwać meble albo zaklejać je folią, możemy po prostu przewieźć je do wynajętego magazynu. Tam zaczekają, aż zakończymy wszystkie niezbędne prace. Podobnie w przypadku przeprowadzki do nowego lokum. To właśnie przetransportowanie całego dobytku do innego miejsca stanowi nie lada wyzwanie, a nie zawsze jest to możliwe od razu. Podczas gdy my będziemy załatwiać formalności związane z przenosinami, nasze wyposażenie bezpiecznie może stać w przechowalni.
Self storage to również duża pomoc dla osób, które zajmują bardzo małe mieszkania, w związku z czym nie mają miejsca na cały sprzęt sportowy, odzież czy też przedmioty związane z hobby. Zamiast upychać je na balkonie czy w komórce lokatorskiej, możemy po prostu wynająć magazyn i tam przenosić te przedmioty, które aktualnie nie są potrzebne, ale nie chcemy się ich pozbywać.
Oczywiście Less Mess Storage to także dobre rozwiązanie dla firm. Prowadząc biuro w domu, trudno zachować porządek w dokumentach i jednocześnie zajmować się np. sprzedażą internetową. Towar, jakim handlujemy, możemy trzymać właśnie w wynajętym schowku. Tam możemy też przygotowywać paczki do wysyłki, co znacząco ułatwi codzienne prowadzenie biznesu.
Gdzie znaleźć magazyny samoobsługowe?
Less Mess Storage znajdziemy we wszystkich większych miastach w Polsce: w Warszawie, w Krakowie, w Poznaniu, w Trójmieście oraz we Wrocławiu. Z czasem z pewnością powstanie jeszcze więcej lokalizacji. Zobacz więcej na https://www.lessmess.storage/.
artykuł sponsorowany