1. Czym jest BES-Hubgrade?  

Białe certyfikaty dla firm to kwestia, z którą zaznajomiła się już większość właścicieli polskich przedsiębiorstw. Mało kto wie jednak, czym jest BES-Hubgrade, czyli Building Energy Services-Hubgrade. W największym skrócie jest to system efektywnego zarządzania energią cieplną w budynkach. Oparto go na najnowszych rozwiązaniach technicznych, zdalnym zarządzaniu urządzeniami sterującymi a także na wykorzystywaniu doświadczenia i wiedzy wykwalifikowanych specjalistów. Wszystko to sprawia, że BES-Hubgrade daje stuprocentową gwarancję na maksymalne zoptymalizowanie poziomu zużycia energii cieplnej w budynku. To, co go wyróżnia, to inteligentny monitoring oraz stałe zarządzanie energią cieplną przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. 

Więcej informacji o systemie zarządzania energią cieplną można dowiedzieć się na stronie https://energiadlawarszawy.pl/zarzadzanie-energia-cieplna-w-budynku/.  

2. Komu dedykowany jest system BES-Hubgrade?  

BES-Hubgrade to system efektywnego zarządzania energią cieplną, który adresowany jest do administratorów budynków, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jest to innowacyjne oraz pionierskie rozwiązanie, dzięki któremu zarządzanie ciepłem oraz jego oszczędzanie w budynku może przynieść zdecydowanie lepsze rezultaty niż kiedykolwiek wcześniej. 

Wynika to z zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, szerokiej wiedzy specjalistów a także wsłuchiwania się w potrzeby poszczególnych klientów. Wszystko to powoduje, że zarządzanie energią cieplną w budynkach gwarantuje spore oszczędności dla administratorów budynków.  

3. Jakie korzyści przynosi system BES-Hubgrade?  

Jak wygląda zastosowanie systemu BES-Hubgrade w praktyce? Firma działa każdorazowo według tego samego schematu:  

  1. Mini audyt. Przedstawiciele przedsiębiorstwa przeprowadzają wnikliwą analizę budynku w zakresie efektywności cieplnej. Określany jest profil zużycia energii, który jest podstawą do przygotowania indywidualnego planu oszczędności wraz z zachowaniem prawidłowego poziomu bezpieczeństwa termicznego w poszczególnych lokalach.  
  2. Doposażenie w regulator węzła cieplnego. Zespół techniczny montuje w danym budynku regulator ciepła, którym można zarządzać zdalnie. Będzie on przeprowadzał wielopunktowe pomiary temperatury w budynku.  
  3. Centrum zarządzania energią (Hubgrade). Fachowcy z centrum systemu na bieżąco będą monitorować pracę wszystkich urządzeń oraz dostosowywać temperaturę, aby zapewnić właściwy komfort termiczny mieszkańcom.  
  4. Pomoc w razie awarii. Nad sprawnym działaniem zamontowanego systemu będą działać służby techniczne oraz dedykowane Pogotowie Ciepłownicze.  
  5. Cykliczne raporty. Klienci otrzymują cykliczne raporty na temat tego, ile energii udało się oszczędzić dzięki zastosowaniu tego systemu.  

  

Bibliografia:  

  1. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160000831  
  2. https://www.gov.pl/web/klimat/efektywnosc-energetyczna  
  3. https://www.gov.pl/web/klimat/audyt-energetyczny-obowiazek-duzych-przedsiebiorcow 
  4. https://energiadlawarszawy.pl/zarzadzanie-energia-cieplna-w-budynku/ 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej