Brytfanna — praktyczny prezent dla kucharza

Szukacie pomysłu na praktyczny prezent do kuchni? Nasza pierwsza propozycja to brytfanna (zobacz na tadar.pl). Mianem tym określa się naczynie, które stanowi połączenie funkcji garnka oraz patelni. Taki prezent do kuchni wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Brytfanna znakomicie nadaje się do pieczenia mięsa i warzyw, zapiekanek, chleba czy ciast. Przyrządzić można w niej także różnego rodzaju dania jednogarnkowe. Ten sprzęt do kuchni na prezent może być używany zarówno w piekarniku, jak i na kuchence. Przyrządzane w brytfannie dania są niezwykle kruche i sycące, a co więcej — nie wymagają stosowania dużej ilości tłuszczu. To jednak nie koniec atutów tego prezentu do kuchni. Brytfanna to doskonała oszczędność czasu oraz energii — z pomocą 1 naczynia jesteśmy bowiem w stanie przyrządzić obiad dla całej rodziny. Produkty gotowane, pieczone czy duszone w brytfannie zachowują wszystkie witaminy oraz wartości odżywcze. Do atutów tego naczynia zaliczyć można również to, że na długi czas zachowuje wysoką temperaturę znajdującego się w nim dania.

Dostępne na sklepowych półkach akcesoria do kuchni tego typu różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do wyrobu mamy między innymi brytfanny aluminiowe, które dobrze przewodzą ciepło i równomiernie są nagrzewają. Co więcej, są one również lekkie, a co za tym idzie — wygodne w przenoszeniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Dobrym pomysłem na prezent do kuchni będzie również brytfanna ceramiczna. To w pełni ekologiczny materiał, który nie wydziela szkodliwych związków i nie wchodzi w reakcje chemiczne z produktami spożywczymi. Do przygotowywania dań w ceramicznej brytfannie nie potrzebujemy dużo tłuszczu. Naczynie to dobrze się nagrzewa i przez długi czas utrzymuje ciepło potraw.

Gęsiarka — idealny prezent dla kucharza

Specyficzną odmianą brytfanny jest gęsiarka, czyli duże naczynie wyposażone w pokrywkę. Jej nazwa wywodzi się od tradycyjnego przyrządzanego w niej dania, jakim jest pieczona gęś. Gęsiarkę wykorzystać można jednak na wiele innych sposobów. Z pomocą takiego prezentu do nowej kuchni przyrządzić można różnego rodzaju dania na bazie drobiu czy ryb, a także rozmaite potrawy duszone i zapiekanki.

Znakomitym prezentem dla zawodowego kucharza będzie gęsiarka żeliwna. Takie naczynie to gwarancja codziennych sukcesów w komfortowym przyrządzaniu dań przez wiele lat, bez obaw o uszkodzenie. Gęsiarka żeliwna jest odporna na ścieranie oraz działanie wilgoci i wysokich temperatur. Do jej atutów zaliczyć można również fakt, iż bardzo dobrze rozprowadza ona oraz utrzymuje ciepło.

Noże kuchenne — idealne akcesoria do kuchni na prezent

Co kupić na prezent do kuchni? Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla kucharza będzie zestaw noży kuchennych. Jakie noże do kuchni sprawdzą się najlepiej? Żaden komplet tego typu nie może obyć się bez noża szefa kuchni. Cechą charakterystyczną tego narzędzia jest szerokie, delikatnie profilowane ostrze. Taki gadżet kuchenny może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów — świetne sprawdzi się on zarówno podczas krojenia mięs czy warzyw, jak i filetowania ryb.

Żaden komplet noży kuchennych nie może się również obyć bez noża uniwersalnego. W przeciwieństwie do wspomnianego powyżej, jego ostrze jest znacznie węższe. Ten gadżet do kuchni z powodzeniem wykorzystywać można podczas codziennego gotowania.

W składzie zestawu noży znajdować może się także nóż do chleba, warzyw, obierania lub steków czy profesjonalny, japoński nóż Santoku.

Różnego rodzaju praktyczne akcesoria kuchenne to świetny pomysł na oryginalny prezent dla kucharza.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej