Fachowiec zajmujący się tapicerowaniem mebli

Ułatwiające pracę narzędzia pneumatyczne i tapicerskie

Na prace tapicerskie składają się mniej lub bardziej zaawansowane procesy. Nie jest to jedynie nakładane materiału na meble, ale także przygotowanie elementów, odpowiednie przycięcie tkanin czy innych fragmentów mebla, łączenie elementów mebla, solidne i precyzyjne przytwierdzenie materiałów do mebla oraz wiele innych czynności. Operacje te mogą być wykonywane dzięki wykorzystaniu przez tapicera specjalistycznych narzędzi oraz akcesoriów. Każdy zakład tapicerski nie może realizować zdań bez posiadania narzędzi oraz innego wyposażenia. Zarówno specjaliści, jak i amatorzy zajmujący się tapicerstwem musza korzystać z wymaganego oprzyrządowania, które dostępne jest w takich placówkach handlowych, jak hurtownie i sklepy tapicerskie. 

W pracy tapicera jednym z najważniejszych działań jest przygotowanie elementów mebla i materiałów, które następnie będą ze sobą połączone. Preparacja i wykonywanie łączeń to czynności, do których tapicer potrzebuje specjalistycznych narzędzi. Najlepsze sklepy tapicerskie oferują swoim klientom bogaty asortyment narzędzi, takich jak: zszywacze tapicerskie, wkrętarki, gwoździarki, spinacze cęgowe, szlifierski, pistolety, kompresory oraz szereg niezbędnych akcesoriów, bez których niemożliwe jest realizowanie zadań. 

Narzędzia tapicerskie - podział i rodzaje

 Narzędzia tapicerskie to sprzęty, które podzielić można ze względu na dostarczaną energię. Najbardziej zaawansowane, wykorzystywane przez najlepszych fachowców w profesjonalnych zakładach tapicerskich są narzędzia pneumatyczne. Gwarantują one najwyższą jakość wykonywanych łączeń, precyzję oraz łatwość pracy. Tapicerskie narzędzia pneumatyczne cechuje lekkość, ergonomia oraz wygoda użycia. Nadają się one do pracy na nawet najbardziej twardych materiałach. Co więcej, sprzęt pneumatyczny dla tapicerów używany jest także przez ekipy budowlane, a to ze względu na doskonałe efekty pracy. Przykładem jest zszywacz tapicerski, który służyć może jako zszywacz stolarski do mocowania materiałów izolacyjnych, dachówek czy listw w realizacji prac wykończeniowych. 

Narzędzia do tapicerowania

W zakładach tapicerskich używane są także narzędzia elektryczne oraz mechaniczne. Sprzęty te wyróżniają również takie cechy, jak lekkość, ergonomia, czy wysokie wskaźniki efektywności pracy, w tym prostota w obsłudze. Narzędzia te z powodzeniem wykorzystywane być mogą zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów, dla których tapicerstwo jest ważnym hobby. Sprzęty stosowane w pracach tapicerskich warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami, gdyż nierzadko będą one cenną, a nawet niezbędną pomocą, jak na przykład wkrętarka pneumatyczna czy taker ręczny.  

Narzędzia tapicerskie to sprzęt, od którego wymaga się precyzyjnego i solidnego działania. Urządzenia powinny być wytrzymałe, wydajne oraz wykonane z najlepszych materiałów. Warto więc inwestować w narzędzia produkowane przez wiodące firmy. Przykładem doskonałego sprzętu tapicerskiego są narzędzia pneumatyczne dla tapicerów marki BeA oraz Bizon. 

Dobry sklep tapicerski zapewnia klientom bogaty wybór narzędzi do tapicerowania. Różne modele, wersje, rodzaje sprzętu oraz jego parametry umożliwiają optymalny wybór, dostosowany do potrzeb danej osoby. Narzędzia tapicerskie należy też wybierać zgodnie z przeznaczeniem, dlatego warto korzystać z pomocy fachowego doradcy. Przy zakupie sprzętu nie można zapomnieć o kompatybilnych i solidnych akcesoriach (zszywki tapicerskie, gwoździe, wkręty, zawiasy, łączniki, złączni, rozdzielacze, rozszywacze, kleje tapicerskie, nici tapicerskie, zbiorniki, naolejacze oraz wiele więcej). To, jakie narzędzia oraz akcesoria wykorzystywane są przy tworzeniu lub renowacji mebla, wpływa na jego użytkowanie w przyszłości.  

Maty kokosowe, filce i tkaniny tapicerskie 

W tapicerstwie ważne są solidne materiały, które wykorzystuje się do tworzenia wygodnych w użyciu mebli. W sklepach tapicerskich znaleźć więc można takie surowce, jak:

Maty kokosowe - wytwarzane są z naturalnych włókien kokosowych (z orzecha kokosowego), dodatkowo wzmacniane mleczkiem lateksowym. Wykorzystanie kokosa ma kluczowe działanie, gdyż włókna z orzecha kokosowca odpowiednio utwardzają powierzchnię gwarantując jednocześnie właściwą cyrkulację powietrza. Mata kokosowa tapicerska używana jest w materacach mebli tapicerowanych (meble sprężynowe). Parametry mat wpływają na długi czas eksploatacji oraz wygodę użytkowania. 

  • Filc tapicerski - to utwardzana termicznie, igłowana włóknina. Cechami wyróżniającymi filc są wysoka wytrzymałość oraz duża sztywność. Surowiec dostępny jest w różnej szerokości wałkach, na metry oraz w formatkach. Filc tapicerski używany jest głównie do produkcji materacy oraz mebli tapicerowanych. Montowany jest on jako warstwa, która oddziela piankę materaca od sprężynowej formatki. Materiał ten ma bardzo duży wpływ na komfort użytkowania. Jego zadaniem jest także wygłuszanie systemów sprężynowych. Surowiec ten stosuje się również w tapicerstwie samochodowym, w budownictwie, transporcie oraz ogrodnictwie.
  • Tkaniny tapicerskie - historia tkanin ma już kilka tysięcy lat. W tapicerstwie tkaniny są jednym z najważniejszych elementów wykończenia mebla. Dawniej wyplatano jest ze skóry zwierzęcej lub włókien roślin. Współcześnie, dzięki zdobyczom technologii, do tapicerowania można korzystać z wielu rodzajów tkanin (bogate wzornictwo, faktura, kolorystyka itp.). Dostępne tkaniny są trwałe, odporne na ścieranie, tworzenie się zanieczyszczeń oraz uszkodzenia. Materiały te wykorzystuje się do obicia różnych typów mebli - sofy, wersalki, fotele, narożniki, krzesła, czy inne meble wypoczynkowe. Tkaniny obiciowe to ważna część asortymentu sklepów tapicerskich.

Ozdobne gwoździe do mebli  

Akcesoria tapicerskie mogą występować w wersji standardowej lub ozdobnej. Przykładem są ozdobne gwoździe do mebli. Sklepy tapicerskie oferują atrakcyjne ćwieki, gwoździe czy guziki tapicerskie, które mogą być wykorzystane przez tapicerów w celach nie tylko praktycznych (mocowanie), ale także dekoracyjnych. Wykorzystując akcesoria ozdobne do tapicerowania nadaje się meblom wyjątkowego stylu i klimatu. Gwoździe czy ćwieki doskonale udekorują komody lub szafki. W dobrych sklepach tapicerskich odnaleźć można szereg inspiracji.

Mebel tapicerowany

Sprężyny faliste i zaczepy 

O wygodzie mebli wypoczynkowych (kanapy, narożniki, wersalki, fotele, krzesła itp.) w dużej mierze decydują użyte w nich systemy sprężyn. Do tworzenia układów sprężynujących w meblach tapicerowanych konieczne są najwyższej jakości sprężyny faliste oraz solidne zaczepy. Ważne są parametry sprężyny falistej, to jest odpowiednia i długotrwała elastyczność oraz giętkość. Produkt ten musi być najwyższej jakości, dlatego zakup sprężyn falistych oraz koniecznych do ich solidnego przymocowania akcesoriów dobrze realizować w sprawdzonych hurtowniach tapicerskich.  

Elementy konstrukcyjne do mebli 

Solidny i stabilny mebel to efekt zastosowania właściwych elementów konstrukcyjnych. Części te sprawiają, że montaż mebli jest w ogóle możliwy. Każdy segment konstrukcji wymaga modułów łączących, którymi są złącza meblowe, złącza mimośrodkowe, kołki meblowe, podpórki do mocowania półek, konfirmaty, kątowniki, prowadnice do szuflad oraz inne. W sklepach tapicerskich oferujących akcesoria meblowe, bez problemu odnaleźć można idealne elementy konstrukcyjne oraz przydatne i estetyczne zaślepki. 

Internetowy sklep tapicerski - tapicerski.pl 

Wyposażenie warsztatu tapicerskiego to specjalistyczne narzędzia, akcesoria, materiały i elementy konstrukcyjne. Bogaty asortyment dostępny w jednym miejscu, to oferta sklepu internetowego tapicerski.pl. Firma posiada kilka tysięcy produktów w ofercie stałej, zapewnia również sprowadzanie na życzenie klienta produktów spoza dostępnego asortymentu. Sklep tapicerski.pl prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową dla klientów indywidualnych oraz biznesowych (zakłady, fabryki). Gwarantuje on atrakcyjne oferty dla klientów w dobrej i przystępnej cenie. Personel sklepu posiada fachową wiedzę oraz doświadczenie. Specjaliści oferują profesjonalne doradztwo i pomoc w optymalnym wyporze narzędzi oraz akcesoriów tapicerskich. Internetowy sklep tapicerski - tapicerski.pl - to najlepiej wyposażona hurtownia tapicerska online. Oferta firmy jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby warsztatów tapicerskich oraz pasjonatów tapicerstwa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny