Pożyczka online - co to takiego?

Pożyczka online jest zupełnie czymś innym niż kredyt udzielony w banku. Różni się nawet od pożyczki, którą można uzyskać tradycyjną drogą - w punkcie stacjonarnym. Taka forma pożyczania powstała, by całkowicie, jak to tylko możliwe, ograniczyć biurokrację do niezbędnego minimum. Najważniejszym celem jest takie skrócenie czasu oczekiwania na decyzje, żeby pożyczkobiorca jak najszybciej mógł się cieszyć ze środków na koncie. Mimo że wnioski o pożyczkę nie są zbyt skomplikowane, to starając się o pierwsze wsparcie tego typu, możemy napotkać problemy z jego wypełnieniem. Wskazujemy najważniejsze kwestie, by ustrzec się ewentualnych błędów. 

Pożyczka online - szybko i bez zbędnych formalności

Współcześnie cały proces zaciągania pożyczki odbywa się droga elektroniczną. Najlepiej to robić, korzystając z takich stron jak https://eurocent.pl/, gdzie mamy dostęp do najważniejszych parametrów pożyczek, dzięki czemu łatwo wybrać najlepszy produkt finansowy. Po prostu określamy, ile potrzebujemy pieniędzy i na jak długo. Na tej podstawie przenoszeni jesteśmy do listy z najkorzystniejszymi ofertami. Tam też, żeby zaciągnąć pożyczkę, zostaniemy poproszeni o wypełnienie wniosku. 

Wniosek - z czego się składa?

Staranie się o chwilówkę jest o wiele łatwiejsze niż próba uzyskania kredytu w banku, lecz pożyczkodawcy - chociaż próbują jak najbardziej ograniczać formalności - muszą dowiedzieć się o nas kilka kluczowych informacji. 

We wniosku więc należy oczywiście podać podstawowe dane: imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, miejsce zamieszkania czy numer PESEL. Często jednak znajdą się też tu bardziej szczegółowe pytania związane z sytuacją majątkową pożyczkobiorcy. Czasem też trzeba określić, na jaki cel planujemy przeznaczyć środki pieniężne. Poza tym, instytucja finansowa może nas poprosić o informacje dotyczące naszego stanu cywilnego, wykształcenia czy wysokości innych zobowiązań (jeśli takowe posiadamy). Istotne jest również potwierdzenie tożsamości, do czego wystarczy skan dowodu osobistego bądź innego dokumentu ze zdjęciem. 

Jak więc widzimy, wypełnianie wniosku jest naprawdę łatwe i nie zajmuje wiele czasu, mniej niż 10-15 minut. Wstawienie w odpowiednie pola formularza podstawowych danych nie powinno nikomu sprawić trudności. Nim jednak zdecydujemy się na to wsparcie, bądźmy pewni, że faktycznie go potrzebujemy i zdołamy spłacić w określonym czasie.

O czym dodatkowo pamiętać?

Nie zapominajmy jednocześnie, że podając dane teleadresowe (numer telefonu i adres e-mail), robimy to też po to, by pracownik firmy pożyczkowej mógł się z nami skontaktować. Być może zrobi to, aby omówić dalsze formalności albo po prostu zweryfikuje naszą tożsamość. Co więcej, już na etapie składania wniosku powinniśmy określić preferowaną formę wypłaty pieniędzy. Jak zdecydujemy się na rachunek bankowy, wpiszmy we wniosku jego numer oraz nazwę banku. Po jego przesłaniu, środki powinny szybko do nas dotrzeć - w zależności od sytuacji możemy czekać kilka minut lub kilka godzin. 

Podsumowując, widzimy, że staranie się o pożyczkę przez internet jest naprawdę łatwe, lecz zawsze powinniśmy robić to rozważnie, biorąc pod uwagę własną sytuację życiową i możliwości późniejsze spłaty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny