Płytki akrylowe

Niekiedy też zastąpienie materiałów bardzo podatnych na uszkodzenia, jak szkło, zdecydowanie tańszymi i jednocześnie bardziej odpornymi na działanie warunków zewnętrznych materiałami jak płyta akrylowa, pozwala szybciej i taniej zrealizować dany etap budowy i jednocześnie zabezpieczyć się na wypadek chociażby późniejszych uszkodzeń mechanicznych.

Płyta akrylowa alternatywą dla szkła

W wielkim budownictwie szkło i przeszklenia stanowią bardzo znaczący element architektury i konstrukcji wewnętrznej i nie zawsze płyta akrylowa może posłużyć jako zamiennik dla szklanych tafli w skali 1:1. Niemniej bardzo często, w bardziej odległych płaszczyznach jak np. pokrycie dachowe czy odgrodzenie tuneli, ekranów, reklam itp. stosuje się je bardzo chętnie i na masową skalę. Przede wszystkim płyta akrylowa jest bardzo odporna na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych i zabezpiecza przed opadami atmosferycznymi. Najważniejszą cechą, która sprawia, że po płyty wyprodukowane w tej technologii sięga coraz większa liczba firm budowlanych i inwestorów, jest bardzo wysoka przepuszczalność światła – na poziomie 90% oraz bardzo gładka powierzchnia, wykończona w procesie produkcyjnym na pełen połysk. Dzięki temu dobrze przygotowana płyta akrylowa, taka jak pochodzące z oferty Robelit - http://robelit.pl/sklep/budownictwo-przemyslowe/akryl/plyta-akrylowa-profilowana, sprawdza się idealnie w najtrudniejszych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych, a jednocześnie daje pełen dostęp naturalnego światła słonecznego do wewnątrz i pozwala podziwiać np. widoki na zewnątrz.

Jakie parametry posiada akryl?

Płyta akrylowa jest dzisiaj spotykana coraz częściej zarówno w zabudowie wielorodzinnej jak i jednorodzinnej, ale wciąż najczęściej sięgają po nią architekci, projektanci i wykonawcy dużych obiektów handlowych, usługowych (komercyjnych) czy przemysłowych. To właśnie funkcjonalność tej akrylowej płyty, jej bezpieczeństwo i łatwość w montażu oraz względnie niska i konkurencyjna cena sprawiają, że nie ma sobie równych przy realizacji najpoważniejszych zamówień budowlanych. Bardzo mała waga w stosunku do powierzchni oraz bardzo dobry współczynnik izolacji akustycznej, a także naturalne walory odporności na promieniowanie UV, czynią ją bardzo uniwersalną i trwałą na lata. Akryl nie kruszy się, bardzo wolno żółknie, trudno się odkształca i jest łatwy w obrabianiu bez ryzyka powstania odprysków – dlatego jest tworzywem szalenie uniwersalnym i cenionym.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny