Co to jest wynajem wirtualnego biura?
Wirtualne biuro to stosunkowo nowa, ale prężnie rozwijająca się usługa w Polsce. Skierowana jest do przedsiębiorców, którzy potrzebują adresu do rejestracji firmy, a niekoniecznie potrzebują stałej siedziby. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega wynajem wirtualnego biura.
Czym zajmuje się wirtualne biuro?
Wirtualne biuro to usługa, która funkcjonuje na świecie od około 30 lat. Jej początki sięgają 1994 roku, kiedy biznesmen Ralph Gregory założył pierwsze e-biuro. Idea wirtualnego biura polega na udostępnianiu adresu do rejestracji firmy oraz skrzynki pocztowej. Każdy przedsiębiorca w Polsce musi zarejestrować firmę pod konkretnym adresem. Osoby korzystające z wirtualnego biura zyskują tytuł prawny do posługiwania się tym adresem w urzędach.
Do wirtualnego biura kierowana jest korespondencja firmowa, a pracownicy biurowi zajmują się jej archiwizowaniem oraz przekazywaniem jej klientom. Przedsiębiorca dostaje powiadomienie za każdym razem, gdy przyjdzie do niego list. Może go odebrać w dogodnym momencie, a jeśli nie może się tym zająć na co dzień, wybiera opcję ze skanowaniem poczty, dzięki czemu otrzymuje treść wiadomości na swoją skrzynkę mailową.
Na czym polega wynajem wirtualnego biura?
Biuro wirtualne jest wirtualne tylko z nazwy. W rzeczywistości pod danym adresem znajduje się przestrzeń biurowa z prawdziwego zdarzenia. Klienci wirtualnego biura mają możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na potrzeby spotkania, szkolenia, rekrutacji czy konferencji. Wystarczy zarezerwować dogodny termin. Takie biura wirtualne, jak Beyond Office w Warszawie oferują również szereg innych udogodnień dla nowoczesnych przedsiębiorców, dzięki czemu w jednym miejscu można realizować większość spraw formalnych firmy. Usługi, jakie oferowane są przez wirtualne biura, to m.in.:
- skanowanie poczty,
- możliwość rezerwacji sali konferencyjnej,
- pomoc przy rejestracji spółki,
- obsługa księgowości,
- doradztwo prawne,
- organizacja eventów.
Firmy, udostępniające wirtualne biura oferują elastyczne pakiety, uwzględniające zróżnicowane potrzeby współczesnych przedsiębiorców. Dzięki temu można indywidualnie dostosować umowę do charakteru swojej firmy.
Komu wirtualny adres przyniesie największe korzyści?
Firmy, które decydują się na wynajem wirtualnego biura, zwracają uwagę m.in. na prestiż danej lokalizacji. Okazuje się, że atrakcyjny adres biura – znajdujący się np. w znanym centrum biznesowym albo w centrum dużego miasta – ma niebagatelny wpływ na wizerunek firmy. Jednocześnie jest to rozwiązanie tańsze niż wynajem biura stacjonarnego i urządzanie go od zera tylko po to, by zyskać prestiżowy adres. Wirtualne biuro jest więc świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą posiadać siedzibę w atrakcyjnej lokalizacji, ale nie chcą nadszarpnąć przez to budżetu firmy. Przyda się na pewno na start osobie stawiającej pierwsze kroki w biznesie, gdy ważne jest obniżenie kosztów istniejących.
Należy też zaznaczyć, że jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie potrzebują stacjonarnego biura, aby prowadzić swoją działalność, czyli np. freelancerom, handlowcom, agencjom marketingowym, headhunterom. Wirtualne biuro daje przestrzeń na realizowanie celów związanych z rozwijaniem działalności, podróżowaniem, nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych. Z usługi tej mogą korzystać zarówno małe, jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i duże firmy, spółki z.o.o., spółki akcyjne, spółki komandytowe.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z doradcami Beyond Office w Warszawie: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/
artykuł sponsorowany