Wartość mieszkania

Po pierwsze lokalizacja

Najbardziej kluczowe przy wycenie mieszkania są lokalizacja oraz zagospodarowanie przestrzeni w najbliższym otoczeniu. Odpowiednio rozbudowany węzeł komunikacji miejskiej daje alternatywę dla osób niezmotoryzowanych. Jednocześnie posiadacze auta muszą mieć możliwość dojazdu i korzystania z miejsc parkingowych. Przydaje się dobre połączenie do kluczowych miejsc w mieście, w tym centrum. Mile widziane jest także lekkie oddalenie się od ruchliwych i głośnych arterii. Atrakcyjność mieszkania znacznie rośnie, jeśli w pobliżu znajdują się lokale usługowo-handlowe. Ważna jest także infrastruktura przyjazna dzieciom: place zabaw, szkoły, przedszkola i żłobki.

Plany zagospodarowania

Wiele osób interesuje się mieszkaniami jako inwestycją. W takim przypadku warto sprawdzić w stosownym urzędzie plan zagospodarowania przestrzennego konkretnej lokalizacji. Od tego, co pojawi się w okolicy, również zależy wartość nieruchomości. Nowoczesne lub rozbudowane centra handlowe, nowa stacja metra lub linii tramwajowej sprawiają, że również daleko położone dzielnice zyskują na atrakcyjności. Nawet jeśli plany tego typu mają być zrealizowane dopiero za kilka lat. Dużym minusem inwestycji jest plan budowania drogi szybkiego ruchu. Wszystkie szlaki komunikacyjne, położone do kilku kilometrów w pobliżu mieszkania, mogą mieć wpływ na komfort życia.

Metraż i technologia

Cena mieszkania najczęściej jest uzależniona od metrażu. Jednak ten temat jest znacznie bardziej skomplikowany, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Im większa powierzchnia, tym wyższa cena. W przypadku dużych mieszkań cena jednostkowa metra kwadratowego może się okazać korzystniejsza. Wyjątkiem są kawalerki. Jeśli mają dobrą lokalizację, potrafią kosztować tyle, co mieszkanie trzypokojowe, położone w dalszej dzielnicy. Na wartość nieruchomości ogromny wpływ ma technologia, w jakiej powstał budynek. Wielokondygnacyjny blok, wykonany z wielkiej płyty, będzie znacznie tańszy niż niższy budynek, przy budowie którego zastosowano cegłę.

Wartość mieszkania podnosi także wygodny rozkład pomieszczeń, piękny widok za oknem, obecność balkonu lub tarasu oraz dopracowane detale, jak szczelne okna, różne podłogi i wytłumione ściany.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny