Odcinamy dopływ wody

To podstawowa czynność, którą powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności. Wciąż wypływająca woda z pękniętej rury czy też powiększające się plamy wody na ścianie z niewiadomych przyczyn zaszkodzą naszemu mieszkaniu jeszcze bardziej, jeśli natychmiast nie zostanie odcięty dopływ wody. Staramy się to zrobić jak najszybciej. Może się okazać, że konieczny będzie kontakt z zarządcą lub spółdzielnią, ponieważ woda zostanie wtedy zakręcona w całym bloku. Nie zawsze wiemy, co jest przyczyną problemu, dlatego tak ważna jest lokalizacja przecieków wody.

Jeśli jednak woda pochodzi z mieszkania sąsiada, to należy go szybko powiadomić, co się dzieje, być może nie jest świadomy, że zalewa Twoją łazienkę czy salon. Aby woda nie przedostała się dalej, zabezpieczamy miejsce wycieku. Pomocne będą wiaderka i ręczniki. Dzięki temu ochronimy przed zalaniem nie tylko naszą podłogę, ściany, sprzęty i meble, ale również mieszkania innych sąsiadów.

Kontakt z ubezpieczycielem

W takich sytuacjach ubezpieczenie od zalania okazuje się naprawdę pomocne. Wszelkie koszty związane z naprawą, usuwaniem szkody, lokalizacji przecieków wody i osuszaniem mieszkań są pokrywane przez agencję ubezpieczeniową. Aby jednak otrzymać odszkodowanie, należy niezwłocznie zawiadomić swojego ubezpieczyciela, a także wykonać odpowiednią dokumentację. W miarę możliwości wykonaj zdjęcie szkód, a także sporządź szczegółowy raport kolejnych, podejmowanych przez Ciebie działań. Ubezpieczyciel może Ci udzielić dalszych wskazówek, jak powinieneś postępować.

Lokalizacja przecieków wody przez profesjonalistów

Aby skutecznie zahamować wyciek wody, a także pozbyć się źródła problemu, konieczna jest lokalizacja przecieków wody. Profesjonalne firmy wykonują tę czynność z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń i sprzętów, dzięki czemu ich działania są skuteczniejsze. Lokalizacja wycieków w Warszawie odbywa się przy pomocy kamer termowizyjnych i inspekcyjnych, które sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, barwników UV przeznaczonych do badania szczelności instalacji kanalizacyjnej, a także urządzeń do pomiarów wilgotności. Dzięki takiej lokalizacji wycieków w mazowieckim nie ma konieczności skuwania dużego obszaru ściany czy podłogi. Precyzyjna lokalizacja źródła problemu sprawia, że zazwyczaj naprawa szkody wymaga pozbycia się jednej płytki. Działania związane z lokalizacją przecieków wody są bezinwazyjne, a dodatkowo firma przygotowuje dokumentację z prac dla ubezpieczyciela.

Kompleksowe osuszanie pomieszczeń

Znając już lokalizację wycieku, można przejść do naprawy szkody. Konieczne jest też osuszanie pomieszczeń, możliwie jak najszybciej, aby wilgoć nie wniknęła głęboko w powierzchnię. Jeśli woda przedostanie się pod posadzkę, to należy przeprowadzić osuszanie podposadzkowe. Ważne jest, aby firma, która wykonuje prace osuszające pomieszczenia, posiadała odpowiedni sprzęt sprawdzający się nawet w trudnych przypadkach. Tak działa m.in. firma Optimal - osuszanie mieszkań. W pracy używa osuszaczy kondensacyjnych i adsorpcyjnych, silnych dmuchaw i separatorów wody. Dodatkowo na koniec przeprowadza ozonowanie pomieszczeń, aby pozbyć się bakterii, pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów wilgoci.

Kiedy zaleje Ci mieszkanie, przede wszystkim zabezpiecz pomieszczenia przed dalszym rozprzestrzenianiem się wody. Wymaga to zakręcenia zaworu głównego. O zdarzeniu powinieneś poinformować swojego ubezpieczyciela. Zamiast podejmować samodzielne próby naprawy szkód, lepiej skontaktuj się z firmą specjalizującą się w lokalizacji przecieków wody i osuszaniu mieszkań.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny