Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu to innymi słowy proces szlifowania nawierzchni podłogowej. Do prac wykorzystuje się specjalne urządzenia, którymi są cykliniarki. Proces cyklinowania parkietu przeprowadza się w celu zdarcia wierzchniej, zużytej warstwy drewna. Po jej usunięciu pojawia się świeża, nieposiadająca uszkodzeń powłoka. Proces cyklinowania przywraca pierwotny wygląd parkietu i sprawia, że nawierzchnia podłogowa staje się bardziej efektowna.

Cyklinowanie drewnianego parkietu nie jest takie trudne

Zapoznaj się z informacjami na temat cyklinowanie parkietu. Nasze sprawdzone porady związane z cyklinowanie parkietu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Cennik cyklinowania i układania parkietu 2017 po województwach

Cennik cyklinowania i układania parkietu 2017 po województwach

Podłoga jest jednym z ważniejszych elementów wykończenia każdego pomieszczenia mieszkalnego. To właśnie od jej wykonania zależy późniejszy komfort użytkowy oraz estetyka całego wnętrza. Ceny wykonania podłóg mogą wpłynąć na koszt wykończenia budynku. Dlatego poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik cyklinowania i układania parkietu 2017.
, 18 stycznia 2017

Przygotowanie parkietu do renowacji

Przygotowanie parkietu do renowacji

Renowacja parkietu nie jest prostą sprawą. Najlepiej zadanie to powierzyć fachowcom o dużym doświadczeniu w branży, świadczącym usługi parkieciarskie. Parkiet jako szlachetne wykończenie podłogi wymaga solidnego przygotowania, także w procesie renowacji. 
, 16 lutego 2017

Co zrobić ze starym parkietem? Cyklinowanie parkietu, renowacja czy wymiana?

Co zrobić ze starym parkietem? Cyklinowanie parkietu, renowacja czy wymiana?

Co zrobić ze starym parkietem? Czy warto go odnawiać? A może lepiej zerwać i położyć nowy? Przed tymi pytaniami staje wiele osób, które rozpoczynają prace remontowe. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy, jak poradzić sobie ze zniszczonymi nawierzchniami i w jakich sytuacjach nie warto ich naprawiać.
, 19 sierpnia 2016

Podłogi drewniane - cena

Podłogi drewniane - cena

Drewno jest trwałym, eleganckim i w pełni naturalnym tworzywem, które chętnie wykorzystujemy do tworzenia podłóg. Podłogi drewniane od zawsze były synonimem luksusu i komfortu. Szczególnie dobrze prezentują się w pokojach dziennych, salonach oraz w reprezentatywnych gabinetach. Przed wyborem konkretnej podłogi drewnianej warto zapoznać się z ich podstawowymi rodzajami, właściwościami różnych gatunków drewna oraz jaka jest cena podłogi drewnianej. Warto też dowiedzieć się, jak taką podłogę się utrzymuje, na przykład jak często niezbędne jest lakierowanie i cyklinowanie parkietu.
, 25 kwietnia 2016

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych - najpopularniejsze usługi

Cennik usług budowlanych możemy ogólnie podzielić na trzy główne kategorie: roboty dachowe, ciesielskie i dekarskie; roboty murarskie i tynkarskie oraz roboty wykończeniowe. Poniżej przedstawimy orientacyjne ceny tych, z których korzystamy najczęściej w czasie trwania inwestycji.
, 21 grudnia 2016

Ile kosztuje ułożenie parkietu w salonie?

Ile kosztuje ułożenie parkietu w salonie?

Drewniane parkiety ponownie cieszą się rosnącą popularnością i stanowią ciekawą alternatywę dla paneli podłogowych. Dobrze wykonany, naturalny parkiet jest idealnym dopełnieniem eleganckich salonów, a co więcej - odznacza się bardzo dużym komfortem użytkowym oraz wysoką żywotnością. Niestety układanie parkietu podłogowego jest o wiele trudniejsze niż układanie typowych paneli. Owe trudności przekładają się na wyższy koszt całej inwestycji.
, 28 kwietnia 2016

Samodzielne cyklinowanie parkietu

Samodzielne cyklinowanie parkietu

Drewniane podłogi i schody są bardzo efektownymi ozdobami mieszkań. Niestety po pewnym czasie mogą stawać się matowe i bardziej podatne na uszkodzenia. Nie musimy ich wtedy wymieniać. Wystarczy wykonać cyklinowanie, które przywróci pierwotny wygląd naszych drewnianych podłóg. Przy odrobinie umiejętności możemy wykonać cyklinowanie parkietu samodzielnie.
, 25 kwietnia 2016

Jaka podłoga najlepsza do salonu?

Jaka podłoga najlepsza do salonu?

Wiele polskich rodzin stojących na progu ważnej decyzji - wybór podłogi do salonu. Panele podłogowe, parkiet drewniany, a może kafelki? Nie próbują przy tym zasięgnąć jakichkolwiek głębszych informacji. To błąd! Dobrze dobrany materiał na podłogę w salonie gwarantuje wiele lat spokoju. Zła decyzja natomiast może odbijać się przysłowiową czkawką przez długi czas.
, 16 stycznia 2017

Wszystko o cyklinowaniu parkietów

Cyklinowanie parkietu polega na usunięciu starych powłok lakierniczych oraz zniszczonej warstwy drewna. Po zakończeniu cyklinowania podłoga nabiera pierwotnego wyglądu. Sam proces nie jest zbyt skomplikowany, jednak wymaga użycia dobrej cykliniarki. Dlatego większość osób decyduje się powierzyć cyklinowanie parkietu doświadczonym fachowcom. Osoby planujące samodzielne wykonanie prac mogą bez problemu wypożyczyć odpowiednie urządzenia. Niektórzy próbują nawet wykonać cyklinowanie parkietu przy użyciu zwykłego papieru ściernego. Niestety jest to bardzo czasochłonne rozwiązanie, które nie przynosi optymalnych efektów. Usługi parkieciarskie nie są już tak drogie, dlatego warto skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych fachowców.

Cyklinowanie desek warto przeprowadzać stopniowo. Parkiety szlifujemy przy użyciu papierów ściernych o różnej granulacji. Na końcu wykorzystujemy drobnoziarnisty materiał, który sprawia, że parkiety nabierają gładkości. Po zakończeniu prac trzeba dokładnie odpylić i oczyścić nawierzchnie. W następnej kolejności przychodzi czas na lakierowanie parkietu bądź olejowanie. Metoda zabezpieczania klepek zależy od naszych preferencji i rodzaju zastosowanego drewna. Lakierowanie parkietu tworzy dodatkową barierę ochronną, a ponadto pozwala na stworzenie ciekawych efektów (np. lakierowanie parkietu preparatem na wysoki połysk, lub z dodatkowym półprzezroczystym barwnikiem). Alternatywą dla lakieru jest olejowanie. Dobrze przeprowadzone olejowanie sprawia, że preparat ochronny wnika głęboko w strukturę drewna i zabezpiecza je od środka. Parkiety posiadają matowe wykończenie i są nieco trudniejsze do utrzymania w czystości. Olejowanie powinno być wykonywane raz na kilka lat. Dzięki temu chroni parkiety i zapewnia im bardzo dużą żywotność.

Cyklinowanie desek nie zawsze jest opłacalne. Stare, zniszczone parkiety wymagają wielu procesów szlifowania, a głębokie ubytki muszą być dodatkowo maskowane. W tym wypadku usługi parkieciarskie mogą być dużym wydatkiem. Dlatego warto ocenić, czy nie opłaca się wykonać montaż nowej nawierzchni podłogowej.

Zapraszamy do działu poniżej jeśli interesuje Cię lakierowanie parkietu, olejowanie, montaż nawierzchni podłogowych i usługi parkieciarskie. Podpowiemy Ci jak zabezpieczyć parkiety i jak sprawić, żeby nabrały ponadczasowego wyglądu. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij