Tutaj potrzebny jest plan!

Nie każdy jest fascynatem sprzątania, a z reguły jest tak, że gdy spontanicznie zaczynamy porządkować szafy, wychodzi na to, że przydałoby się je odsunąć, odkurzyć miejsce za nią i zetrzeć kurz. Przy jednym zadaniu z prędkością odrzutowca pojawiają się kolejne, które raczej osłabiają Twoją motywację.

Jak się nie zgubić w gąszczu wiosennych porządków? Po prostu zrób plan. Nie radzimy wypisywania kolejnych czynności, ale podzielenia wszystko na strefy. Wystarczy, że ustalisz, w jaki dzień jakie pomieszczenie sprzątasz. Widok posprzątanej i czystej sypialni będzie bardzo kojący, szczególnie jeśli będziesz miał przed sobą do posprzątania jeszcze kilka pomieszczeń.

Czas na wiosenne porządki!

Jakie środki czystości wybrać?

Trudno jest usunąć stare plamy, kurz czy kamień bez specjalnych środków. Jeśli dawno nie zaglądałeś do szafki pod zlewem z środkami do czyszczenia, teraz jest właściwy moment. Skompletuj nowy zestaw, pamiętaj o produktach do pielęgnacji podłóg w kuchni i salonie, o mleczku czyszczącym do płyty gazowej czy środkach, które wykorzystasz w łazience.

Wiosna to ten moment, w którym odsłaniasz żaluzje i zasłony, a czystość okien pozostawia wiele do życzenia. Nie zapomnij o myciu okien. Możesz użyć do tego specjalistycznych preparatów lub środków domowych – woda z octem będzie odpowiednia. Roztwór sprawdzi się także do wyczyszczenia glazury w łazience. Mycie fug ułatwi mieszanka sody oczyszczonej z wodą. Pastą z tych składników wyczyścisz także osady z kawy czy herbaty na kubkach.

Co ułatwi wiosenne porządki w domu?

Jaki odkurzacz wybrać?

Gruntowne sprzątanie wymaga użycia odkurzacza, który ułatwia czynność, a przede wszystkim dba o dokładność podczas czyszczenia. Urządzenie zasysające zbierze dokładnie brud, kurz i sierść, magazynując je w workach. W sprzedaży znajdują się także urządzenia bezworkowe. Szeroki wybór modeli znajdziesz na: http://www.euro.com.pl/odkurzacze.bhtml.

Warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych nasadek, które zwiększą zakres sprzątania. Te węższe będą idealne do czyszczenia rogów i zakamarków czy listw przypodłogowych. Za pomocą niewielkiej końcówki możesz także zebrać pajęczyny. Ciekawym rozwiązaniem są odkurzacze akumulatorowe. Są zwrotne i zajmują mniej miejsca. Poza tym warto wybrać modele z odczepianym modułem, który pozwoli wyczyścić tapicerkę w samochodzie czy zbierze okruchy w załamaniach kanapy. Niewielka waga urządzeń sprawia, że są bardzo wygodne w użyciu. Wyczyszczoną z kurzu powierzchnię dobrze przetrzeć mopem. Urządzenie tradycyjne jest wybierane często, jednak bardziej wygodne i szybsze są mopy parowe. Wyróżniają się także skutecznością, dlatego to doskonałe urządzenie dla tych, którzy nie pałają miłością do sprzątania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 40,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny