Przygotowanie działki

Aby móc swobodnie korzystać z działki, konieczne jest jej uprzednie przygotowanie. Warto rozpocząć od uprzątnięcia terenu – usunięcia pozostałości zimy: otulin, zeschniętych gałęzi, czy zgniłych liści. Dobrze jest zadbać o trawę, używając do tego kosiarki lub kosy spalinowej. Teren nie tylko będzie wyglądał bardziej estetycznie, ale też zminimalizujemy ryzyko obecności kleszczy. Żeby uniknąć innych owadów, takich jak muchy, czy kleszcze można wykonać specjalne opryski, które skutecznie odstraszą wszelkie robaki. Specjalistyczne urządzenia do uporządkowania ogrodu oraz walki z niepożądanymi gośćmi, są dostępne w ofercie sklepu Bricomarche.pl.

Przygotowanie działki powinno również objąć rośliny. Niektóre wymagać będą przesadzenia lub zastosowania środków pielęgnacyjnych, takich jak nawozy, czy środki przeciw pasożytom. Dodatkowym zabezpieczeniem roślin będzie stworzenie rabat, które można wydzielić od pozostałej części terenu przy pomocy drewnianych płotków. Nierówny lub osuwający się teren dobrze jest zabezpieczyć agrowłókniną, która pomoże utrzymać ziemię we właściwym położeniu.

Czas wolny i rekreacja

Tym, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał działki, są drewniane altany. Dzięki zadaszeniu nie trzeba obawiać się ani o nadmierne słońce, ani przelotne opady. Na posesji powinny znaleźć się także regulowane leżaki, które przydadzą się w trakcie opalania i relaksu. Cudownie, gdy w ich otoczeniu znajdzie się rozkładany parasol, który pomoże w uzyskaniu cienia.  Aby poczuć ukojenie podczas ogromnego skwaru, dobrze jest zainwestować basen. Może być on rozporowy lub na stelażu – zarówno z jednego, jak i drugiego chętnie skorzystają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Kilka dodatków do pielęgnacji, akcesoria do pływania i można odetchnąć pełną piersią.

Ważną kwestią jest także oświetlenie. Aby jak najdłużej móc korzystać ze świeżego powietrza, dobrze jest wyposażyć się w odpowiednie lampy. Mogą być one solarne i ładować się w ciągu dnia, ale ciekawą alternatywą są także reflektory ścienne, które będą reagować, gdy wyczują ruch. Kompletne wyposażenie na działkę jest dostępne na stronie Bricomarche.pl. Przygotuj działkę do sezonu letniego dzięki odpowiednim akcesoriom, a już nigdy nie zatęsknisz za ciepłymi krajami.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej