Aranżacja kuchni

Szkło kuchenne może być zarówno dekoracyjnym, jaki i praktycznym rozwiązaniem. Bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości. Kuchnia, w tle której znajduje się szkło dekoracyjne, jest opatrzona nowoczesnością, ale i lekkością. Jednym z najmodniejszym sposobów jest jego umieszczenie na ścianie między blatem a szafkami. Prócz względów praktycznych, szkło na ścianę w kuchni wyróżniają również zalety dekoracyjne. Coraz częściej gości w kuchniach z salonem, gdyż tego typu pomieszczenia wymagają większej dyscypliny podczas ich urządzania i wyboru wyposażenia. Szkło to bardzo neutralny materiał, dlatego też będzie pasować do otwartej kuchni, którą domownicy dostosują do wystroju pokoju dziennego.

Szkło kuchenne nad blatem

Szkło dekoracyjne znajdujące się nad blatem przyniesie różne efekty, w zależności od rodzaju jaki wybierzemy. Bezbarwne szkło odzwierciedli fakturę ściany znajdującej się za nim. Szkło matowe stanowić będzie neutralne wykończenie. Szkło lakierowane przełoży się na uzyskanie gładkiej płaszczyzny koloru. Szkło z nadrukiem doskonale pełnić będzie funkcję obrazu.

W każdym przypadku warto jednak mieć na uwadze uszczelnienie przestrzeni znajdującej się pomiędzy szkłem a ścianą. W ten sposób unikniemy kurzu i zabrudzeń, które są trudne do usunięcia. Do uszczelnienia możemy użyć silikonu lub elastycznej podkładki, które dopasują się na krawędziach, skutecznie maskując nierówności i wypełniając szczeliny. Szkło kuchenne jest zamawiane na wymiar, uwzględniając przy tym ilość miejsc na gniazdka. Więcej informacji na temat szkła do kuchni znajdziesz w tym artykule.

impressions
”Image”
Zestaw kuchenny 240 Langen
”Image”
Zestaw kuchenny 200 Aspen
”Image”
Zestaw kuchenny 200 Aspen

Szkło na ścianę w kuchni o małym metrażu –  zalety

Gładka powierzchnia szkła kuchennego doskonale prezentować się będzie w małej kuchni, przyczyniając się do uzyskania efektu lekkości i przestronności. Szeroki asortyment kolorów szkła lakierowanego umożliwia stworzenie dowolnych projektów kuchennego zacisza. Jeśli chcemy, aby ściana tworzyła uniwersalne tło w kuchni, warto pokusić się o szkło przeźroczyste lub białe. Osoby marzące o wypełnieniu szkłem całej przestrzeni nad blatem skutecznie wypełnią przestrzeń znajdującą się między szafkami kuchennymi.

Szkło dekoracyjne - jakie wybrać?

Jeśli chcemy umieścić szkło dekoracyjne tuż nad kuchenką, warto zdecydować się na szkło bezpieczne, czyli wykazujące wysoką odporność mechaniczną i termiczną. Przykładem może być szkło klejone składające się w wielu warstw tafli szklanych.Aranżacja kuchni uzależniona jest również od odcienia szkła. Szkło hartowane może być zarówno kolorowe, jak i całkowicie bezbarwne. Szkło przezroczyste natomiast możemy zamontować na ścianie na wiele sposobów. Jednym z nich jest instalacja na listwach montażowych, który polega na przyklejeniu dwóch szyn – jedna powinna przylegać do bratu, druga do ściany. Następnie należy wsunąć w nie szyby. Drugim sposobem jest montaż szkła za pomocą śrub. Tafla szklana zamontowana na dystansach z kolei będzie nieco odsunięta od ściany, dzięki czemu możemy umieścić za nią, na przykład tapetę lub oświetlenie. Przeczytaj także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny