Dekoracyjny grzejnik łazienkowy

Czy dekoracyjny grzejnik łazienkowy to dobra inwestycja?

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe, dostępne w ofercie Mario Radiators, są bardzo dobrym zakupem, jeżeli zależy nam zarówno na funkcjonalności, jak i na wyglądzie urządzenia. Choć ceny nowoczesnych grzejników dekoracyjnych są często znacznie wyższe niż ceny grzejników tradycyjnych, jest to zdecydowanie inwestycja, która w ciągu maksymalnie kilku lat na pewno się zwróci. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne są bowiem nie tylko wspaniale prezentującymi się elementami wystroju wnętrza. Zazwyczaj należą też do urządzeń energooszczędnych, w związku z czym dodatkowy wydatek, z jakim wiąże się ich zakup, może nam się zwrócić już po kilku miesiącach stałego użytkowania urządzenia w postaci o wiele niższych rachunków za ogrzewanie. Jak wiemy, w przypadku grzejnika łazienkowego nie tylko o wygląd chodzi. Ważne są także jego funkcjonalność i trwałość.

Dlaczego warto wybrać grzejnik dekoracyjny ze stali nierdzewnej?

Grzejniki dekoracyjne wykonane ze stali nierdzewnej są dobrym wyborem ze względu na wytrzymałość i trwałość materiału. Stal nierdzewna cechuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki odporności na korozję wykonane z niej grzejniki mogą być z powodzeniem wykorzystywane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli w łazienkach czy kuchniach. Mają również o wiele wyższą wytrzymałość na uszkodzenia związane z przypadkowym kontaktem z silnymi środkami czyszczącymi, z których korzysta się przede wszystkim w łazienkach.

W porównaniu z grzejnikami elektrycznymi, znanymi jeszcze kilkanaście lat temu, obecnie produkty tego rodzaju charakteryzują się również znacząco wyższym bezpieczeństwem użytkowania. Są bowiem zazwyczaj wyposażone w termostaty, których funkcją jest nie tylko energooszczędne zarządzanie temperaturą. Odpowiadają one także za nieprzegrzewanie się urządzenia, dzięki czemu można spokojnie korzystać z niego zarówno w dzień, jak i w nocy oraz w czasie, kiedy nie ma nas w domu.

Dodatkowo stal nierdzewna należy do najbardziej przyjaznych środowisku i energooszczędnych materiałów. Choć wyglądem przypomina nieco popularny w ostatnim czasie chrom, przewodzi ciepło zdecydowanie szybciej i lepiej od niego, przez co jest o wiele wydajniejsza. Dlatego też korzystanie z grzejnika ze stali nierdzewnej łączy się z o wiele niższymi rachunkami za ogrzewanie niż korzystanie z grzejnika o tym samym poborze energii i mocy, lecz z chromowaną powłoką. Jeżeli wybierzemy model wykonany z najnowocześniejszych rodzajów stali nierdzewnej możemy mieć pewność, że zyskamy nie tylko o wiele szybsze nagrzewanie się kaloryfera, lecz również o wiele wolniejsze wytracanie przez niego temperatury, co także ma wpływ na poziom komfortu cieplnego i wysokość rachunków. Jeśli natomiast dodatkowo zdecydujemy się wybrać model elektryczny, poziom komfortu cieplnego w pomieszczeniu wzrośnie jeszcze bardziej przy jeszcze niższych rachunkach. Wynika to z faktu, że grzejnik elektryczny dostarcza energię wprost do danego pomieszczenia. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych grzejników wodnych nie dopłacamy do transportu ciepła ani do ciepła, które w wyniku transportu zostaje utracone. Jedyne koszty, jakie ponosimy, to koszty związane z ogrzewaniem, które faktycznie dotarło do naszego domu. Dzięki temu oraz wyjątkowo dobrym właściwościom przewodzenia ciepła przez stal nierdzewną grzejniki elektryczne z tego materiału są uznawane za najbardziej przyjazną środowisku i ekologiczną metodę ogrzewania pomieszczeń.

Publikacja zewnętrzna: insane.agency


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny