Kredyt hipoteczny

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w końcu czerwca 2017 r. Polskę zamieszkiwało 38,4 mln osób, przy czym liczba dorosłych Polaków wynosiła 31,5 mln. Pod koniec września 2017 r. Biuro Informacji Kredytowej odnotowało, że aktywnych kredytowo jest 15,2 mln Polaków. Oznacza to, że co drugi obywatel naszego kraju ma jakiś kredyt. Przeważający udział wartościowy na tle wszystkich rodzajów zaciągniętych zobowiązań mają kredyty na cele mieszkaniowe – jest ich obecnie 2,29 mln. Ich łączna wartość pozostająca do spłaty wynosi 408,21 mld zł, co daje aż 70% łącznej wartości kredytów do spłaty (źródło: https://media.bik.pl/informacje-prasowe/375916/kredytowy-portret-polakow-2017-dane-bik). Jak z ich zaciąganiem jest w przypadku handlowców?

Podstawa plus premia

Przedstawiciele handlowi zarabiają średnio około 2500 zł netto miesięcznie. Są jednak tacy, którzy mogą liczyć na ponad 3000 zł podstawowego wynagrodzenia, a także tacy, którzy wysokością pensji nie dobijają nawet do 2000 zł. Logiczne jest, że w pensji każdego przedstawiciela handlowego poza podstawą bardzo ważną rolę odgrywa premia, zwłaszcza że przy znakomitych wynikach może ona przekroczyć podstawę dwu- bądź trzykrotnie, a nawet więcej. Pozostaje zadać sobie pytanie, jak na takie dodatki patrzą banki.

Wyliczanie zdolności

Wyliczanie zdolności kredytowej przez bank to oczywiście kwestia indywidualna. Większość jednak nie odrzuca premii, choć oczywiście muszą one być regularne, co w przypadku handlowców jest normalne. Nie każdy bank dolicza jednak całość premii – są takie, które przy wyliczaniu zdolności kredytowej biorą pod uwagę jedynie połowę jej wysokości, inne – 75%, ale niestety i te zaliczające zaledwie 1/12 premii.

Dobry i efektywny przedstawiciel nie powinien więc mieć problemu z uzyskaniem kredytu hipotecznego – nawet przy niższej pensji podstawowej, o ile nadrabia to wysoką premią. Ta – obok telefonu, laptopa czy oczywiście samochodu wraz z polisą OC i dodatkowym pakietem nieobowiązkowym (traders insurance - zobacz na https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance) – jest kolejną korzyścią wynikającą z pracy na tym stanowisku. W kwestii ubezpieczeń, ich oferta jest coraz szersza, choć w dalszym ciągu nie tak bogata, jak ubezpieczycieli na Zachodzie, gdzie działają firmy takie jak Insurance Factory.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny