Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach (zobacz informacje na Totalmoney) to forma koła ratunkowego dla osób, którym brakuje pieniędzy na spłatę zobowiązań takich jak kredyty i pożyczki. Kłopoty ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań dotykają wiele osób i nie można się ich wstydzić. Najważniejsze to zdać sobie sprawę z powagi problemu i podjąć działania, by go rozwiązać.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to usługa finansowa umożliwiająca połączenie kilku zobowiązań w jedno. Zainteresowany może skonsolidować wszystkie kredyty (oferty kredytów gotówkowych znajdziesz na Totalmoney.pl) i pożyczki lub tylko wybrane, a pozostałe spłacać na dotychczasowych warunkach. Otrzymane środki są przekazywane na konta dotychczasowych wierzycieli, przez co powstaje nowe zadłużenie na poczet jednego wierzyciela.

Dzięki konsolidacji ustalony zostaje nowy harmonogram spłaty zobowiązania, a comiesięczna rata spada. Kredytobiorcy łatwiej jest spłacać swoje długi, nie narażając się na konsekwencje opóźnień w spłacie.

Czy wiesz, że…

Pożyczki konsolidacyjne wydłużają okres spłaty zobowiązań, dzięki czemu comiesięczna rata jest dużo niższa niż wcześniej. Konsekwencją tego jest wyższy całkowity koszt kredytu, o czym trzeba pamiętać.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach – kto oferuje?

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń o zarobkach trudno jest uzyskać w banku, chociaż  każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Bankom zależy na zminimalizowaniu ryzyka niespłaconych zobowiązań, dlatego zwykle sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego klienta. W tym celu proszą o przedłożenie wyciągu z konta z przelewami, potwierdzających wysokość zarobków lub innych dokumentów potwierdzających stały dochód.

Z ograniczoną liczbą formalności mogą spotkać się stali klienci, dlatego poszukiwania kredytu konsolidacyjnego bez zaświadczeń warto rozpocząć od banku, w którym posiadamy konto.

Osoby, które mają problemy ze spłatą swoich długów, zwykle nie mogą skorzystać z kredytu konsolidacyjnego ze względu na złą historię kredytową, ale mogą za to sięgnąć po pozabankową pożyczkę konsolidacyjną. Co prawda pożyczka pozabankowa na ogół jest droższa od kredytu, jednak gdy problemy ze spłatą narastają, a bank odmówi nam pomocy, może okazać się, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie. 

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Banki oferują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych – kredyt konsolidacyjny gotówkowy i kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Pierwszy udzielany jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań i jest dużo prostszy do uzyskania niż kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ten drugi wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości należącej do kredytobiorcy bądź poręczającej osoby.

Konsolidacja zobowiązań – jakie korzyści za sobą niesie?

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta. Chociaż kredyty i pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych wiążą się z większymi kosztami, to mają też wiele zalet. Największe korzyści to:

  • zmniejszenie liczby wierzycieli,
  • jeden termin spłaty rat,
  • niższa miesięczna rata,
  • sukcesywne zmniejszanie zobowiązania,
  • dogodny okres spłaty zobowiązania,
  • poprawa zdolności kredytowej.

Gdzie szukać ofert kredytów konsolidacyjnych?

Osoba starająca się o kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń na małą kwotę ma większą szansę na jego uzyskanie niż klient, którego ratuje dopiero kredyt na kilkaset tysięcy.

Jak wybrać właściwą ofertę kredytu konsolidacyjnego? Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczenia o dochodach na kwotę 20 000 zł i okres kredytowania 60 miesięcy oferuje Citi Handlowy. Zainteresowany nim musi liczyć się z prowizją w wysokości 1 200 zł i RRSO: 8,94%. Alternatywą jest kredyt konsolidacyjny, na taką samą kwotę i okres kredytowania oferowany przez Eurobank, który również nie wymaga zaświadczenia o zarobkach. W tym przypadku prowizja wynosi 1 194 zł, a RRSO: 13,46%. W zasięgu dłoni osób poszukujących ofert kredytów bez zaświadczeń na kwotę 20 000 zł i okres spłaty 5 lat jest też kredyt konsolidacyjny od Banku BNP Paribas, z dużo wyższą prowizją – 1 980 zł i RRSO 13,83%.

Kredyt konsolidacyjny przez internet

Najłatwiej dostępnym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń przez internet. Złożenie wniosku online zajmuje zaledwie kilka minut, a i jego rozpatrywanie trwa szybciej niż w przypadku wniosku złożonego w tradycyjny sposób. Niestety banki mają ograniczone oferty dla zadłużonych lub nie mają ich wcale, dlatego pozabankowe pożyczki konsolidacyjne są dla nich doskonałą alternatywą.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny