Hale namiotowe

Namioty halowe są maksymalnie mobilne 

Namiot halowy używany jako hala produkcyjna może zostać powiększony lub zmniejszony, a także przetransportowany w inne miejsce w minimalnym czasie i przy użyciu minimalnych kosztów finansowych. Tej zalety nie da się po prostu porównywać z ciężarem budowy lub wynajmu i adaptacji tradycyjnego budynku. Mobilność namiotów halowych to zaleta, którą podkreślają ich projektanci i producenci, a także przedsiębiorcy.

Hala przemysłowa w namiocie - wszystko według życzeń klienta 

Projektując halę namiotową jako halę przemysłową można od razu przewidzieć i wdrożyć infrastrukturalnie wszystkie konieczne warunki planowanej produkcji, ale i zaprojektować komfortową przestrzeń socjalną dla pracowników hali. To bardzo ważna funkcja pracy produkcyjnej zapewniająca pracownikom odpowiednie bezpieczeństwo i higienę pracy, a także możliwość regeneracji i dzięki temu wzrostu wydajności produkcji.

Projektanci i producenci hal namiotowych na życzenie klienta są w stanie doposażyć także halę w dodatkowe źródła oświetlania, ogrzewania i system klimatyzacji. Możliwe jest także zaprojektowanie całkowicie przepuszczającej dzienne, naturalne światło konstrukcji, co sprzyja ergonomii pracy zwłaszcza w branżach rolniczych, a także - dzięki maksymalizacji wykorzystania światła dziennego - obniża koszty rachunków za prąd. 

Hale namiotowe jako hale przemysłowe? Dziś jest to możliwe w każdej branży produkcyjnej! 

Hale namiotowe, np. te produkowane przez firmę DasCompany, używane jako hale produkcyjne wykorzystuje się dziś w zasadzie w każdej branży. W halach namiotowych działają produkcje środków ochrony roślin, warsztaty samochodowe, przetwórnie owoców i warzyw, a także wiele innych przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które dopiero zdobywają rynki zbytu. Hale namiotowe jako hale przemysłowe upodobali sobie w Polsce wytwórcy kosmetyków naturalnych i przetwórcy żywności ekologicznej, gdyż w zgodzie z ich misją hale namiotowe są ekologiczne, trwałe i tanie.

Koszty budowy namiotu przemysłowego są zróżnicowane. Zależą one przede wszystkim od wielkości projektowanej hali produkcyjnej określającej podstawowe wymiary namiotu halowego. Drugim czynnikiem generującym koszty jest rodzaj materiału, z którego hala będzie wykonana, zaś trzecim ilość i rodzaj doposażenia hali, czyli dodatkowe doświetlenia, docieplenia lub systemy klimatyzacyjne i grzewcze. Niewielkie różnice w cenie generuje także rodzaj naturalnego podłoża, czyli teren na którym hala ma być montowana. Czynniki te, nawet zwielokrotnione, nie zmieniają jednak faktu, że jest to najtańsze z możliwych rozwiązań technologicznych, zacznie bardziej ekonomiczne niż koszty budowy lub wynajmu budynku trwałego.

Źródło: DasCompany.com - pawilony ogrodowe

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny