Czy tania wanna to rzeczywiście oszczędność?

Wanna jest jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki. To w niej możemy zażywać relaksujących kąpieli i odprężyć się po trudach całego dnia. Wybierając odpowiednią wannę, powinniśmy sugerować się kilkoma podstawowymi kryteriami: wielkością, rodzajem zastosowanego tworzywa oraz ceną. Z całą pewnością nie warto sugerować się wyłącznie ostatnim kryterium, bowiem najtańsze wanny często są niepraktyczne, a w dłuższej perspektywie czasu także mało oszczędne. Umiejętne dobranie wanny pod względem wielkości, rodzaju i ceny jest jedynym sposobem na poczynienie realnych oszczędności.

Przypominamy, że koszt zakupu wanny możecie sprawdzić w każdej chwili na dedykowanym dla łazienki kalkulatorze.

Ocena: 3,3/5 (głosów 4)

Czego unikać podczas zakupu wanny?

ciekawa wolnostojąca wanna, kolor śnieżnobiały, interesujący, trochę oldschoolowy design - source: devianart.com by_georgas1Wybierając wanny łazienkowe powinniśmy unikać tych najtańszych, najczęściej wyprodukowanych w Chinach. Okazuje się bowiem, że najtańsze modele są wykonywane z bardzo cienkiego i gorszego jakościowo akrylu lub metalu, który szybko ulega zniszczeniu bądź korozji.

Najtańsze oraz najgorsze jakościowo wanny wyglądają elegancko jedynie na początku ich użytkowania, po kilku miesiącach pojawiają się pierwsze nieestetyczne zarysowania, a po kilku latach będziemy je musieli wymienić na nowe.

Zatem zakup najtańszych wanien jest tylko pozorną oszczędnością, która w perspektywie lat wcale się nie opłaca. O wiele lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup niedrogiej, a jednocześnie dobrej jakościowo wanny, która posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i spełniała wszystkie normy europejskie.

Jak poczynić oszczędności podczas zakupu wanny?

Jacuzzi w wersji najbardziej ekskluzywnej to alternatywa dla taniej i nudnej wanny akrylowej - source: FLICKR.com by Orbital JoeDobra wanna łazienkowa wcale nie musi kosztować zastraszająco dużo pieniędzy. Ceny dobrych jakościowo konstrukcji wahają się w granicach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Najtańsze, a zarazem najpopularniejsze są wanny akrylowe, które odznaczają się wieloma zaletami.  Dobra jakościowo wanna akrylowa jest trwała i nie łatwo ją zarysować. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest niewielka waga, która znacznie ułatwia transport oraz montaż w łazience. Co ciekawe, wanny akrylowe są dźwiękoszczelne i dobrze utrzymują temperaturę wody.

Osoby chcące poczynić długoletnie oszczędności mogą wybrać wśród wielu eleganckich modeli wanien akrylowych. Bardzo ważne będzie odpowiednie dobranie ich parametrów technicznych, rozmiaru i kształtu. Podczas zakupu upewnijmy się, że konstrukcja została wykonana z płyty akrylowej, która spełnia normy europejskie. W ofertach handlowych często pojawiają się tańsze wanny akrylowe, bez atestów i certyfikatów – tego typu produkty mogą szybko pożółknąć lub popękać.

Kupując wannę pamiętajmy, że dobre dopasowanie konstrukcji do naszych indywidualnych potrzeb sprawi, iż wanna będzie praktycznym rozwiązaniem na wiele długich lat. Jeśli jej rozmiar będzie odpowiedni, wówczas nie zaistnieje potrzeba przedwczesnej wymiany czy też remontu całej łazienki, co z kolei będzie prawdziwą formą oszczędności – znacznie bardziej korzystną niż zakup najtańszych i najgorszych jakościowo wanien produkcji chińskiej.


, aktualizacja 6 grudnia 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij