Bidet - czy jest niezbędny w każdym domu?

Bidet jest dodatkowym elementem wyposażenia, który podnosi walory użytkowe nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu możemy się szybko odświeżyć i zadbać o higienę intymną. Dla niektórych osób jest to urządzenie zbędne, z kolei inni uważają go za podstawowy element wyposażenia łazienka, tak samo jak wc, umywalka czy wanna.

Zastanawiasz się nad remontem łazienki, ale nie wiesz, jaki będzie łączny koszt? Policz szybko i sprawnie za pomocą kalkulatora kosztów remontu łazienki!

Ocena: 4,4/5 (głosów 8)

Kiedy zamontowanie bidetu jest przydatne?

Bidet biały z baterią na marmurowej powierzchni, FLICKR by SentienceZamontowanie bidetu z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku małych łazienek. Standardowe wymiary tego produktu są takie same jak rozmiary sedesu (ok. 60x40 cm.) – umieszczenie go w bardzo małej łazience może stanowić duży dyskomfort użytkowy.

Pamiętajmy, iż zamontowanie bidetu na niewielkiej przestrzeni spowoduje znacznie ograniczenie możliwości swobodnego przemieszczania się po łazience. Dla zachowania naszego komfortu, przestrzeń przed bidetem powinna wynosić minimum 100 cm x 70 cm. Zatem możemy przyjąć, iż tego typu urządzenia sprawdzą się wyłącznie w przypadku łazienek o większych rozmiarach (minimum 3x4 metry).

Bidet ułatwia codzienną higienę intymną i staje się dość przydatny, gdy z łazienki mają korzystać seniorzy, dzieci oraz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Jeśli posiadamy dość dużą łazienkę i dobrze zaplanujemy lokalizację bidetu, wówczas może się on stać bardzo przydatnym i funkcjonalnym elementem wyposażenia.

Ile kosztuje zamontowanie bidetu?

Koszty związane zamontowaniem bidetu nie są zbyt wysokie. Podstawowe modele można nabyć już za 260-300 zł. Do kosztów całkowitych należy też doliczyć montaż (ok. 100zł). Musimy jednak pamiętać, ze zamontowanie bidetu w starych łazienkach często wymaga wykonania remontu, co znacznie podnosi koszty.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile kosztowałby dokładnie montaż bidetu w Twojej łazience, zapraszamy do naszego kalkulatora kosztów remontu łazienki.

, aktualizacja 6 grudnia 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij