Najważniejsze zalety poliwęglanowej altany ogrodowej

Każdy, komu zależy na komforcie wypoczynku we własnym ogrodzie, powinien zadbać o zagospodarowanie i zabezpieczenie przestrzeni do relaksu. Czynniki atmosferyczne potrafią bowiem skutecznie zepsuć każdą chwilę odpoczynku. Jeżeli zdecydujesz się na kupno altany ogrodowej z poliwęglanu, żadna pogoda nie będzie już straszna! Dach takiej altany skutecznie blokuje promienie UV, przez co nie będą one przeszkadzać w wypoczywaniu. Jako, że posiada ona naturalną odporność na korozję, rdzę czy gnicie, nie będziesz też w ogóle musiał jej konserwować.

Demontaż altany na zimę? Nie będzie konieczny! Poliwęglanowa altana ogrodowa doskonale znosi zarówno niską temperaturę, jak i opady śniegu. Poza tym jest stabilna, mocna i solidna. Zadaszenie z nietłukącego się materiału jest szczelne, a proces montażu nie powinien stanowić kłopotu nawet dla mało wprawionego majsterkowicza.

Altany z poliwęglanu
Altany z poliwęglanu

(Ekskluzywna altana Palermo, fot. Palram.pl)

Poliwęglan w altanie zapewnia wysoką trwałość i… dostęp do światła

Poliwęglan coraz częściej zauważyć można w przydomowych ogródkach działkowych. Płyty z tego materiału cieszą się pozytywną opinią osób, które się na nie zdecydowały. Altana ogrodowa z poliwęglanu to niezawodna konstrukcja, jeżeli chodzi o trwałość. Pod względem eksploatacji ten materiał nie ma więc konkurencji na rynku! Panele te są niemal niezniszczalne. Zaś dzięki temu, że blokują szkodliwe promienie ultrafioletowe, ochraniają zdrowie wypoczywających domowników. A czy nie o bezpieczeństwo i komfort wypoczynku w ogrodzie najbardziej wszystkim chodzi?

Warto pamiętać, że mimo odbijania promieni UV, zadaszenie altanki z poliwęglanu wciąż umożliwia dostęp do światła słonecznego. Z tą różnicą, że w przeciwieństwie do innych altanek ogrodowych, korzystanie z uroku słońca będzie całkowicie bezpieczne. Należy pamiętać jednak o tym, że im cieńsza będzie płyta, tym gorsza może być izolacja cieplna altanki. Dlatego też warto wybierać altany ogrodowe z grubymi, przyciemnianymi płytami poliwęglanowymi. Przykłady takich altan można znaleźć tutaj: https://palram.pl/altany-ogrodowe.

Altany z poliwęglanu
Altany z poliwęglanu

(Altana ogrodowa Martinique, fot. Palram.pl)

Poliwęglanowa altana ogrodowa – czy to słuszny wybór?

Na pewno zastanawiasz się, czy warto dać szansę nowemu rozwiązaniu, jakim jest altana poliwęglanowa. Oczywiście, że tak! Takie altanki bardzo często stosowane są w budownictwie, gdyż mają doskonałe właściwości fizyczne. Ich niewątpliwie ogromną zaletą jest fakt, że można używać ich jako „bezpiecznego szkła”. Materiał jest odporny na pękanie, ale też znakomicie zabezpiecza altanę przed przedostawaniem się do środka promieni UV.

Altana ogrodowa z poliwęglanu jest wytrzymała mechanicznie i bardzo dobrze znosi obróbkę. Z całą pewnością powiedzieć o niej można również, iż jest o wiele bardziej odporna na uszkodzenia, niż szkło. Gdy zdecydujesz się zatem umiejscowić altankę w ogrodzie np. pod drzewami, nie będziesz musiał obawiać się spadających na dach owoców czy drabinki, która omsknie się podczas zbierania jabłek.

Altany z poliwęglanu
Altany z poliwęglanu

(Altana ogrodowa Milano Palram, fot. Palram.pl)

O tym warto pamiętać podczas wyboru altany!

Poliwęglan wykazuje doskonałą izolację akustyczną, zwiększając tym sposobem komfort wypoczynku w altanie ogrodowej. Decydując się na altanę poliwęglanową będziesz mógł więc odizolować się od hałasów docierających z ulicy bądź sąsiedniego podwórka. Dzięki temu wspólnie z rodziną będziecie cieszyć się spokojną, przyjemną i odprężającą atmosferą.

Dlaczego poliwęglan jest w Polsce coraz chętniej kupowanym materiałem na altanki ogrodowe? Konstrukcja takiej altany jest bowiem bardzo uniwersalna, więc z łatwością zaadaptować można ją w każdym miejscu ogrodu. Jeżeli szukasz altany, która nie będzie przepuszczać promieni UV oraz zapewni bezpieczeństwo przesiadujących w niej domowników, poliwęglanowa altana ogrodowa będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

ikona podziel się Przekaż dalej