Jak działa technologia OLED?

Skrót OLED (po angielsku Organic Light Emitting Diode) oznacza diodę elektroluminescencyjną, która jest wykonana ze związków organicznych. Panele w telewizorze Samsung OLED na www.mediaexpert.pl nie potrzebują dodatkowego źródła światła. Dlaczego? Każdy piksel jest osobną diodą i może się samoistnie podświetlać lub wygaszać. Brak konieczności dodatkowego podświetlenia ekranu skutkuje jeszcze cieńszą konstrukcją telewizorów OLED: sam ekran ma jedynie kilka milimetrów grubości.

Ponadto, dzięki temu, że każdy piksel samodzielnie wydziela światło, telewizory OLED zachwycają praktycznie nieskończonym kontrastem oraz niewyobrażalnie żywymi kolorami. Na ekranach wykorzystujących inne technologie nie da się uzyskać tak głębokiej czerni i tak jasnej bieli. Warto również dodać, że kolory są cały czas tak samo wyraźne. Nie dojdzie do zniekształceń, nawet kiedy będziesz oglądać telewizor pod kątem. A to się zdarza, nie każdy ma idealnie skrojony salon. Szczególnie w bloku aranżacja pokoju dziennego z telewizorem jest sporym wyzwaniem! Nie zawsze udaje się ustawić sofę idealnie naprzeciwko odbiornika telewizyjnego.

Czy warto kupić Samsung OLED do salonu?
Czy warto kupić Samsung OLED do salonu?

OLED czy LCD?

Zastanawiasz się, czy zamiast telewizora Samsung OLED nie wybrać telewizora z wyświetlaczem LCD? Telewizory LCD w odróżnieniu od OLED nie emitują własnego światła. Potrzebują osobnego modułu dołączonego do panelu LCD, który będzie źródłem światła. Osobny moduł jest zaletą w momencie usterki, ponieważ często można go naprawić bądź wymienić na nowy. W przypadku wyświetlaczy OLED nie jest to możliwe. OLED jednak wygrywa swoją głęboką czernią i rewelacyjną jakością obrazu. Jeśli cenisz wierne odwzorowanie kolorów, wiesz już, czy warto kupić Samsung OLED do salonu.

OLED czy QLED?

Do popularnych technologii wyświetlaczy stosowanych w TV należy również QLED. Czy telewizory z wyświetlaczem QLED nie będą lepszym wyborem? Choć nazewnictwo jest bardzo podobne, QLED i OLED to zupełnie różne technologie. QLED jest technologią opartą na Quantum Dot, czyli na kropkach kwantowych. Jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana technologia niż w klasycznych ekranach LCD. Czy oferuje więcej niż OLED? Nie.

Choć QLED TV są telewizorami wyższej klasy i gwarantują bardziej naturalne kolory, i lepsze współczynniki kontrastu niż telewizory LCD, to nie mogą dorównać technologii OLED. Tylko OLED (dzięki panelom z diodami organicznymi) to nieskończony kontrast i prawdziwa czerń.

Czy warto kupić Samsung OLED do salonu?
Czy warto kupić Samsung OLED do salonu?

Telewizor Samsung OLED – najlepszy wybór do salonu i nie tylko

Bez wątpienia warto wyposażyć swój salon w telewizor Samsung OLED. Będzie dziś najlepszym wyborem, jeśli na pierwszym miejscu stawiasz walory obrazu, a w szczególności jego wyrazistość i dużą dokładność detali. Dzięki szerokiej ofercie znajdziesz model odpowiadający twoim preferencjom i potrzebom. Nie zwlekaj, rodzinne seanse czekają.

Na koniec dodamy, że telewizory OLED są najbardziej energooszczędnym typem odbiorników TV. Dlatego wspólne oglądanie telewizji może się przeciągać do późnych godzin nocnych!

artykuł sponsorowany