Domy z drewna

Różnorodne domy drewniane z bali

Przez wiele lat, drewno wykorzystywano przede wszystkim do budowy domków letniskowych. Wykorzystywane jedynie w cieplejszych okresach roku domki nie musiały być zbyt mocno ogrzewane. Obecnie jednak firmy budowlane coraz częściej wykonują również całoroczne domy z bali pod klucz. Nowoczesne techniki wykonawcze i wysokiej klasy materiały budowlane umożliwiają tworzenie bardzo solidnych, piętrowych budowli drewnianych z podpiwniczeniem. Dlatego też, na przedmieściach coraz częściej powstają domy całoroczne wykonane z drewna.

Domy z bali w zimie

Wiele osób, które pragną mieć domy drewniane z bali obawia się, że nie będzie w nich wystarczająco ciepło. Okazuje się jednak, że jeśli tylko projekt domu jest właściwie zrealizowany, nie ma problemów z temperaturą w jego wnętrzu. Drewno tak naprawdę jest bowiem bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym. Oznacza to, że nie przepuszcza zbyt łatwo ciepła. Tym samym, ogrzane wnętrza domów drewnianych z bali długo zachowują ciepło. W lecie natomiast w domu z drewna panuje przyjemny chłód.

Jeśli jednak konstrukcja nie jest na tyle szczelna, ażeby zapewnić odpowiednią temperaturę w domu z drewna, zawsze można go dodatkowo ogrzać. Wykorzystuje się do tego wełnę mineralną.

Szybka realizacja

Niewątpliwie, zaletą domów drewnianych jest szybka ich budowa. Domy z bali pod klucz stawiane są nawet w kilka tygodni. Wiele zależy oczywiście od rozmiaru domu, jak i od poziomu skomplikowania projektu. Ponadto, pomimo, iż budowa nie trwa długo, nie oznacza to wcale, że realizacja projektów drewnianych domów z bali jest prosta. Niewątpliwie, postawienie solidnego, niezawodnego domu z drewna wymaga od firmy budowlanej wiedzy i doświadczenia. Konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych technik wykonawczych, ażeby konstrukcja była solidna.

Atrakcyjne wizualnie domy z drewna

Niewątpliwie, domy z drewna można uznać za praktyczne. Niemniej jednak, wiele osób decyduje się na tego rodzaju domy ze względu na ich atrakcyjność wizualną. Nie ma wątpliwości, iż domy drewniane z bali atrakcyjnie prezentują się zarówno na przedmieściach, jak i w lesie, w otoczeniu natury. Z racji tego, iż dzisiaj atrakcyjność wizualną można bez trudu połączyć z praktycznością domu drewnianego, wydaje się, że warto rozważyć jego postawienie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 68,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny