Inteligentne oświetlenie – co to jest i jak to działa

Jest to system złożony z oświetlenia oraz aplikacji, służącej do zarządzania nim. Możliwe jest nie tylko jego zdalne włączanie i wyłączanie, ale również bardziej zaawansowanie działania. System umożliwia również sterowanie barwą i natężeniem światła, dostosowując je do aktualnie wykonywanych czynności czy nastroju. Mocniejsze światło przyda podczas pracy, gotowania czy czytania. W czasie błogiego relaksu przy muzyce czy podczas spotkania ze znajomymi można zmienić jego intensywność, tworząc wyjątkowy nastrój. Inteligentne oświetlenie pozwala także na duży wybór barw – efekty są naprawdę zaskakujące. Dzięki prostym ustawieniom można stworzyć niesamowity klimat podczas domówki, przyjęcia urodzinowego dla dzieci czy garden party. Warto wiedzieć, że inteligentne oświetlenie może być montowane nie tylko w domu, ale również w ogrodzie czy na podjeździe. Dzięki automatycznym ustawieniom można znaczenie ułatwić sobie życie oraz zmniejszyć rachunki za prąd. Każdemu z nas zdarza się zostawić zapalone niepotrzebnie światło, czy to w domu czy na zewnątrz. Wybierają ustawienie automatycznego włączania i wyłączania nie musimy ciągle pamiętać o oświetleniu, zapali się wtedy gdy będzie to konieczne i samo zgaśnie. To bardzo wygodne, zwłaszcza w nocy, gdy po omacku szukamy włącznika by np. udać się do toalety.

Od inteligentnego oświetlania do inteligentnego domu

Wybór inteligentnego oświetlenia może być wstępem do stworzenia tzw. smart home. Zarządzanie światłem można połączyć np. z systemem żaluzji, rolet, a nawet z ogrzewaniem czy klimatyzacją. Decyzję warto podjąć wcześniej, najlepiej już na etapie budowy, ale możliwa jest również adaptacja już istniejącej instalacji na jej wersję smart.

Gdzie kupić - sklep z inteligentnym oświetleniem

Zarówno instalacja systemu jak i jego zakup są bardzo proste. Wcale nie musisz tracić czasu na bieganie po marketach budowlanych i sklepach stacjonarnych. Wystarczy wybrać sklep online z inteligentnym oświetleniem jak np. https://spectrumsmart.pl/. Nie przejmuj się jeśli nie wiesz od czego zacząć. Wystarczy wybrać numer do doradcy, a uzyskasz wszystkie niezbędne informacje, począwszy od tego jak zaplanować instalację inteligentnego oświetlenia, jak zmodernizować dotychczasową, aż po wybór konkretnych elementów. A to wszystko wygodnie, bez wychodzenia z domu i taniej niż w sklepie stacjonarnym.

artykuł sponsorowany