Nowoczesne i popularne rozwiązanie

W przypadku schodów dywanowych możemy stwierdzić, że to rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez osoby ceniące sobie minimalistyczny i nowoczesny sposób wykończenia wnętrz. Oprócz swoich wizualnych zalet, wybór tego typu schodów będzie pozwalał na wygodną i bezproblemową eksploatację.

Eksperci, których doświadczenie pozwala spojrzeć na tą kwestię z perspektywy czasu, mogą potwierdzić także długotrwałość i bezpieczeństwo takie rozwiązania. Nowoczesne schody dywanowe umożliwiają szybkie i sprawne przemieszczanie się między kondygnacjami budynku. Ich konstrukcja odznacza się świetną charakterystyką, przenosząc nawet duże obciążenia w pełni bezpieczny sposób.

Schody o konstrukcji dywanowej
Czym charakteryzują się schody dywanowe?

Schody dywanowe samonośne

Konstrukcja schodów dywanowych może być zrealizowana na kilka sposobów. Mogą nawet być całkowicie pozbawione zewnętrznych elementów tradycyjnej konstrukcji, dzięki zapewnieniu schodom samonośności. Takie schody pozornie wyglądają jak zawieszone w powietrzu, dzięki czemu prezentują się niezwykle lekko i nowocześnie. Efekt ten można osiągnąć poprzez maskowanie śrub i elementów łączących, mocowanie ich w niewidoczny na pierwszy rzut oka sposób. Rzecz jasna w rzeczywistości są one odpowiednio zakotwiczone np. ze ścianą i prętami zbrojeniowymi lub zbrojeniem stropu, a otaczająca je balustrada nadaje samonośnej konstrukcji dodatkowej sztywności.

Schody dywanowe na konstrukcji metalowej

Rewelacyjne schody dywanowe można wykonać również z wykorzystaniem metalowych elementów konstrukcyjnych. W takim przypadku, to profile stalowe i kształtowniki pełnią rolę konstrukcyjną schodów i są ich elementem nośnym. Montaż schodów dywanowych opartych o konstrukcję stalową może się sprawdzić w budynkach, w których konstrukcja samonośna byłaby trudna do wykonania. Sytuacja taka może zaistnieć wtedy, gdy w projekcie domu nie uwzględniono wcześniej tego rodzaju schodów i nie byłoby możliwości bez dodatkowych wzmocnień, bezpiecznie oraz trwale osadzić samonośnych schodów.

Samonośne schody dywanowe
Czym charakteryzują się schody dywanowe?

Balustrady do schodów dywanowych

Jak już wcześniej wspomniano, balustrada do schodów dywanowych pełni także istotną funkcję konstrukcyjną. Dzięki niej (zwłaszcza samonośne) schody będą mniej się uginać, a cała konstrukcja zyska większą sztywność. Przy produkcji schodów dywanowych często używa się balustrad ze szkła hartowanego. Mogą być one oczywiście wykonane różnych materiałów, lecz to właśnie bezpieczne szkło hartowane doskonale pasuje do minimalistycznej i modernistycznej prezencji dywanowych schodów. Szklana balustrada idealnie komponuje się z ponadczasowymi materiałami jak m.in. drewno dębowe stopni i podstopni, które w wypadku schodów dywanowych tworzą cały ich bieg.

Opracowanie artykułu: firma Schody Kamiński - specjaliści z Lublina, mający w swojej ofercie perfekcyjnie wykonane schody dywanowe drewniane oraz wiele innych produktów i usług.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny