Czym są biokominki i jakiego producenta biokominków wybrać?
Biokominki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nadać swojemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Wyparły nieco standardowe kominki, gdyż są łatwe w montażu i bezpieczne w użytkowaniu. Na rynku można znaleźć biokominki wiszące, wolnostojące i narożne. Dzięki tak szerokiej gamie wariantów każdy może wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie są biokominki, jak się w nich pali i gdzie można je kupić, kontynuuj czytanie artykułu.
Czym są biokominki?
Biokominek to typ kominka przystosowany do biopaliwa, czyli ekologicznego paliwa wytwarzanego z alkoholu etylowego i dostarczającego żywy ogień. Biokominki są znacznie bardziej innowacyjną i ekologiczną opcją niż klasyczne kominki. Właśnie z tego względu w nich nazwie znalazł się przedrostek „bio”. Biokominki w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków nie emitują dymu i nieprzyjemnego zapachu, a spalane biopaliwo nie pozostawia sadzy i popiołu.
Jak palić w biokominku?
Palenie w biokominku jest banalnie proste. Każde urządzenie posiada specjalny zbiornik na biopaliwo, który wystarczy uzupełnić i podpalić zgodnie ze wskazaniami umieszczonymi w instrukcji. W czasie podpalania należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości. Nie wolno stać bezpośrednio nad ogniem. Ponadto nie można wlewać biopaliwa do rozgrzanego paleniska, gdyż zetknięcie się bioetanolu z rozgrzaną powierzchnią może wywołać pożar. Zakazane jest także dolewania paliwa do płonącego ognia.
Gdy już wiesz, jak palić w kominku, zapewne jesteś ciekaw, jak zgasić płomień. Jest to bardzo łatwe. Wystarczy odciąć dostęp tlenu do komory spalania. Do wszystkich biokominków dołączane są specjalne rączki, służące do regulacji płomienia oraz wygaszania paleniska. Ich wygląd różni się w zależności od wybranego modelu biokominka, jednak wszystkie z nich pełnią tę samą funkcję albo przykłada się je do biopaleniska lub przy ich pomocy zsuwa się pokrywę palnika.
Czy biokominki grzeją?
Czy biokominek wytwarza ciepło? To pytanie jest zadawane przez większość osób zainteresowanych zakupem tego urządzenia. Odpowiedź na nie brzmi: tak, biokominki grzeją, jednak nie mogą stanowić głównego źródła ciepła. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Oczywiście służą także do dogrzewania pomieszczeń, ponieważ dzięki nim temperatura w bliskim otoczeniu wzrasta o kilka stopni Celsjusza. Jednak, aby rzeczywiście ogrzewały całe wnętrze, muszą być odpowiednio dobrane pod względem mocy i wielkości.
Gdzie kupić biokominek?
Jesteś zainteresowany zakupem biokominka? Szukasz firmy specjalizującej się w produkcji tych urządzeń? Zobacz biokominki na www.infire.pl! W asortymencie tego producenta znajdziesz biokominki standardowe oraz na wymiar. Infire oferuje biokominki wolnostojące, wiszące, do zabudowy (w tym także narożnikowe). Firma ta produkuje urządzenia w różnych stylach architektonicznych, dlatego bez problemu znajdziesz artykuł dopasowany do swoich potrzeb, upodobań i wymagań.
Specjalnie dla miłośników stylu nowoczesnego, firma Infire stworzyła biokominek SPECTRUM, wyróżniający się niepowtarzalną formą i funkcjonalnością. Jest utrzymany w jasnym kolorze, a jego dolna część może pełnić rolę półki. Biokominek SPECTRUM jest dwustronny, dlatego sprawdzi się w każdym położeniu.
Firma Infire przygotowała również biokominek dla miłośników klasyki i stylu loftowego. Ich propozycją jest urządzenie INDUSTRIAL, wyposażone w nóżki w stylu PRL i siatkę wyglądającą, jak skorodowana. Ten model można postawić przy ścianie lub w centralnym punkcie pomieszczenia. Świetnie prezentuje się na tle cegły oraz betonu architektonicznego. Nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru.
W ofercie Infire nie mogło również zabraknąć uniwersalnego biokominka, pasującego do wszystkich stylów wnętrzarskich. Taką propozycją jest urządzenie INECCO, które zachwyca swoją niezwykłą formą. Może być ono stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sprawdzi się zarówno w salonie czy sypialni, jak i na tarasie.
Na Infire z pewnością znajdziesz idealny produkt dopasowany do swoich potrzeb, upodobań i możliwości finansowych.
artykuł sponsorowany