Czyszczenie wykonywane przez serwis.

Każdy klimatyzator domowy przynajmniej raz w roku powinien być poddany czyszczeniu. Najlepiej zrobić to przy pomocy profesjonalnego serwisu, który posiada cały sprzęt niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia tego procesu. W ramach takiej konserwacji oczyszcza się wszystkie filtry, skraplacze i parowniki, usuwając z nich kurz, bakterie, drobnoustroje i groźne grzyby. Bardzo ważne jest też to, by fachowcy skontrolowali pracę turbiny oraz sprawdzili drożność przewodów.

Czy możemy samodzielnie dbać o klimatyzator?

Klimatyzacja w domku jednorodzinnym może i powinna być czyszczona systematycznie również przez jego właścicieli. W ramach takiej konserwacji możemy dokładnie oczyszczać wszystkie zewnętrzne elementy urządzenia oraz wloty wentylacyjne. Czyszczenie tych elementów powinniśmy wykonywać raz w miesiącu. Wystarczy nam zwykła, wilgotna ściereczka z odrobiną detergentu.

Polecane klimatyzatory - sprawdź!

Dzięki regularnemu oczyszczaniu wlotów wentylacyjnych zmniejszamy ryzyko ich zapchania i sprawiamy, że z klimatyzacji wydobywa się znacznie czystsze powietrze, wolne od groźnych bakterii oraz grzybów.

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie wlotów wentylacyjnych przed rozpoczęciem intensywnego użytkowania klimatyzatora. Jeszcze przed pierwszymi upałami, powinniśmy dokładnie usunąć wszystkie ślady kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu klimatyzator będzie znacznie wydajniejszy.

Jeżeli jesteś zainteresowany kosztami instalacji lub użytkowania klimatyzacji w domku jednorodzinnym, zapraszamy do powiązanych artykułów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny