Czyszczenie klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Klimatyzacja domowa stale filtruje powietrze w zamkniętych pomieszczeniach,  a to wiąże się z koniecznością  regularnego oczyszczania. Warto pamiętać, że brudny klimatyzator będzie mniej wydajny i groźny dla Naszego zdrowia. Nie bez znaczenia będzie też fakt, iż zabrudzona klimatyzacja domowa pochłania również więcej energii elektrycznej i staje się mniej ekonomiczna w użytkowaniu.

Przygotowujesz się do budowy domu? A może chcesz wyremontować mieszkanie? W obu przypadkach oszacuj bezpłatnie koszty za pomocą Kalkulatorów Budowlanych.

Ocena: 4,8/5 (głosów 9)

Czyszczenie wykonywane przez serwis.

Każdy klimatyzator domowy przynajmniej raz w roku powinien być poddany czyszczeniu. Najlepiej zrobić to przy pomocy profesjonalnego serwisu, który posiada cały sprzęt niezbędny do prawidłowego przeprowadzenia tego procesu. W ramach takiej konserwacji oczyszcza się wszystkie filtry, skraplacze i parowniki, usuwając z nich kurz, bakterie, drobnoustroje i groźne grzyby. Bardzo ważne jest też to, by fachowcy skontrolowali pracę turbiny oraz sprawdzili drożność przewodów.

Czy możemy samodzielnie dbać o klimatyzator?

Skutkiem braku należytej konserwacji klimatyzatora może być kompletny brud FLICKR_by_carlpenergyKlimatyzacja w domku jednorodzinnym może i powinna być czyszczona systematycznie również przez jego właścicieli. W ramach takiej konserwacji możemy dokładnie oczyszczać wszystkie zewnętrzne elementy urządzenia oraz wloty wentylacyjne. Czyszczenie tych elementów powinniśmy wykonywać raz w miesiącu. Wystarczy nam zwykła, wilgotna ściereczka z odrobiną detergentu.

Dzięki regularnemu oczyszczaniu wlotów wentylacyjnych zmniejszamy ryzyko ich zapchania i sprawiamy, że z klimatyzacji wydobywa się znacznie czystsze powietrze, wolne od groźnych bakterii oraz grzybów.

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie wlotów wentylacyjnych przed rozpoczęciem intensywnego użytkowania klimatyzatora. Jeszcze przed pierwszymi upałami, powinniśmy dokładnie usunąć wszystkie ślady kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu klimatyzator będzie znacznie wydajniejszy.

Jeżeli jesteś zainteresowany kosztami instalacji lub użytkowania klimatyzacji w domku jednorodzinnym, zapraszamy do powiązanych artykułów.

, aktualizacja 6 grudnia 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij