Dachówka Braas

Czym są dachówki Braas?

Dachówki Braas są produktem cechującym się najwyższą jakością w tej branży. Producent zapewnia, że dachówki są trwałe i wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie straszny jest im deszcz czy gwałtowne zmiany temperatur. Firma Monier jest producentem nie tylko dachówek ceramicznych i dachówek betonowych. Prócz pokryć dachowych firma oferuje także izolacje nakrokwiowe oraz systemy solarne.

Dziś skupiamy się natomiast na dachówce ceramicznej. Przeglądając ofertę firmy, można łatwo zauważyć, że producent posiada różne rodzaje dachówek ceramicznych. Można znaleźć tutaj ceramikę naturalną, angobę, glazurę, a także glazurę topline. Najbardziej znanym typem dachówki ceramicznej jest jednak karpiówka Braas. To jedno z najbardziej eleganckich pokryć dachowych. Ważną informacją jest także kwestia gwarancyjna. Firma Monier udziela 30 – letniej gwarancji na całą ceramikę dachową.

Każda dachówka Braas wytwarzana jest z surowców o najwyższej jakości z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dachówka ceramiczna Braas produkowana jest ze specjalnej gliny, która jakościowo zbliżona jest do glinek o właściwościach leczniczych. Klient ma do wyboru przeróżne kolory dachówek, które pozwalają na dopasowanie pokrycia dachowego dosłownie do każdego budynku. Oferta obejmuje nie tylko standardową gamę kolorystyczną. Ku zaskoczeniu, możemy nabyć tutaj dachówkę ceramiczną o barwie sosnowej, bukowej, łupkowej, czarnego kryształu oraz tekowej, którą dysponują wyłącznie dachówki Braas. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dachówce ceramicznej.

Rodzaje dachówek ceramicznych - popularne modele

Wszystkie rodzaje dachówek ceramicznych posiadają różne modele, mniej lub bardziej charakterystyczne. Najpopularniejsza (jak już wyżej wspomniano) jest karpiówka Braas, która reprezentuje tradycję oraz regionalny styl. Często ten typ dachówki wykorzystywany jest na dachach zabytkowych budowli, lecz coraz częściej inwestują w niego klienci indywidualni. Dom pokryty karpiówką nabiera zupełnie innego charakteru. Bardzo sprytnie łączy nowoczesność oraz starodawną formę. Karpiówka Braas dostępna jest w ok. 13 kolorach.

Innym ciekawym modelem jest dachówka Braas o nazwie Smaragd. Jej niezwykłość tkwi w niecodziennym kształcie przypominającym romb. To dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy poszukują czegoś indywidualnego i zarazem kreatywnego. Nietypowy kształt sprawia, że dach nabiera bardzo ciekawego charakteru. Do wyboru dostępne są cztery kolory dachówek Smaragd. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o blachodachówce.

W ofercie firmy Monier można znaleźć także dachówki ceramiczne zakładkowe oraz płaskie. Każde z pokryć dachowych nadaje się zarówno do starych, zabytkowych obiektów, jak również do nowoczesnych prywatnych domów. Charakter nowoczesnego domu z pewnością najlepiej podkreśli płaska dachówka ceramiczna. Krótko mówiąc: szyk, klasa i elegancja to główne zalety, jakie posiada dach wykonany z ceramiki Braas.

Dachówka Brass przypomina łuski karpia, dlatego jest nazwyana karpiówką. Jest ładna, ma modne kolory, ale ceny są dość wysokie.
Dachówka Braas - ceny, opinie, popularne modele i kolory

Karpiówka Braas - przykładowy cennik produktów

W ramach analizy ceramicznych pokryć dachowych firmy Monier przejrzeliśmy cennik pod kątem dachówek Braas. I tak na przykład cena za sztukę dachówki angobowanej zakładkowej wynosi od ok. 5,90 zł do ok. 6,20 zł. W jednym opakowaniu jest 240 sztuk. Każda z dachówek waży natomiast blisko 4 kg. Znacznie droższa jest glazura, za którą należy zapłacić ok. 7,90 zł/szt. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także artykuł o rodzajach pokryć dachowych.

Cena płaskiej dachówki to ok. 9,14 zł – 10,20 zł za sztukę. Różnica cenowa uzależniona jest od rodzaju dachówki. Jedną z tańszych i zarazem lżejszych (1,8 kg) dachówek ceramicznych jest karpiówka Braas naturalna oraz angobowana. Jej koszt wynosi około 2,20 zł – 3,20 zł za sztukę. Nieco droższa jest glazura, za którą trzeba zapłacić od ok. 4 zł – 4,54 zł. W paczce mieści się ok. 504 sztuki „karpiowych łusek”.

Więcej musielibyśmy zapłacić też za oryginalną dachówkę ceramiczną Smaragd. Pojedyncza dachówka w kształcie rombu kosztuje 9,11 zł za sztukę. Jej waga wynosi około 3,7 kg. Z kolei jedno opakowanie zawiera 192 sztuki dachówek. Jak widać, ceny są dosyć mocno zróżnicowane. Warto jednak pamiętać, że każda dachówka ceramiczna Braas zapewni bezpieczeństwo oraz posłuży nam przez długie lata.

Produkty do budowy dachu - atrakcyjne ceny!

Dachówka ceramiczna Braas – opinie

Ceramiczne pokrycia dachowe Braas posiadają bardzo pozytywne opinie wśród konsumentów. Firma nieustannie udoskonala swoje produkty po to, aby spełniały oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających konsumentów (np. ulepszanie powłok ochronnych w konkretnych modelach dachówek). Dachówki Braas są wyjątkowo trwałe i odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Na dodatek, cechują się bardzo wysoką jakością wykonania z użyciem nowoczesnych technologii. Jeśli interesuje cię budowa dachu, ten kalkulator kosztów budowy domu pomoże ci w oszacowaniu budżetu na ten cel.

Można więc śmiało stwierdzić, że firma Monier stanęła na wysokości zadania. Ogromnym plusem oferty Braas jest możliwość nabycia kompletnego dachu w jednym miejscu. Mało tego, oferowane przez firmę systemy solarne, skutecznie wyróżniają ją wśród konkurencji. Monier to solidna firma, która stawia przede wszystkim na jakość produktów i zadowolenie klienta. Korzystając z oferty Braas, możemy mieć pewność, że obsługa oraz ceramika będą dokładnie takie, jakich oczekujemy.Na rynku działa obecnie mnóstwo firm oferujących ceramiczne pokrycia dachowe. W związku z tym ciężko jest wyszukać tę najlepszą, której oferta okaże się dla nas najkorzystniejsza. Dlatego, zanim poddamy się wirowi poszukiwań, warto przejrzeć ofertę firmy Monier oferującej wysokiej jakości dachówki ceramiczne Braas. Może okazać się, że to właśnie takich produktów poszukiwaliśmy. Dachówki Braas to szeroka gama kolorystyczna oraz duży wybór kształtów dachówek ceramicznych w przystępnych cenach. Warto więc pomyśleć nad tym zakupem. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy mieć pewność, że będzie to inwestycja w najwyższą jakość. Sprawdź także ten artykuł o membranie dachowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny