Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna jest jednym z najstarszych, a zarazem najcięższych pokryć dachowych, które znajdują zastosowanie w budownictwie tradycyjnym. Charakterystyczną cechą dachówki ceramicznej jest duża odporność na działanie zmiennych warunków pogodowych, dobre właściwości izolacji akustycznej, a także stosunkowo niewielka nasiąkliwość, utrzymująca się w granicach 2 %.
Cennik pokryć dachowych 2018 - blacha trapezowa, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny
Cennik pokryć dachowych 2018 - blacha trapezowa, blachodachówka, dachówka ceramiczna, gont bitumiczny
Mycie dachów - cennik 2018 prac w różnych miastach w Polsce
Mycie dachów - cennik 2018 prac w różnych miastach w Polsce
Malowanie dachów - cennik 2018 w różnych miastach w Polsce
Malowanie dachów - cennik 2018 w różnych miastach w Polsce
Pokrycia dachowe - ceny i rodzaje
Pokrycia dachowe - ceny i rodzaje

Ponadczasowa dachówka ceramiczna - co warto o niej wiedzieć?

Kształt i wygląd dachu w istotny sposób wpływają na walory wizualne całego budynku. Nic zatem dziwnego, że przed budową konstrukcji dachowej inwestorzy z zainteresowaniem rozważają różnorodne pokrycia dachowe. Dachówki ceramiczne to jedno z najstarszych, a zarazem najbardziej estetycznych rozwiązań. W ofertach producentów znajdziemy różnorodne systemy dachówek ceramicznych i powiązane z nimi akcesoria dachowe. Dzięki temu można efektownie dopasować deszczułki do stylistyki każdego budynku.

Jedną z charakterystycznych cech dachówek ceramicznych jest duży ciężar. Dachówki mogą być znaczącym obciążeniem dla więźby oraz konstrukcji nośnej budynku. Dlatego pokrycie z dachówek ceramicznych powinno zostać przewidziane już na etapie tworzenia projektu budowlanego. Dachówka ceramiczna może zostać ułożona jedynie na wytrzymałej i dodatkowo wzmocnionej więźbie dachowej. Co za tym idzie, inwestor musi zainwestować w nieco droższe produkty i akcesoria dachowe. Jednak inwestycja niesie ze sobą także pewne zalety. Dachówki ceramiczne są jednym z najbardziej odpornych i żywotnych pokryć dachowych. Nowoczesne produkty i systemy dachowe sprawiają, że dachówki stają się odporne na działanie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych. Pokrycie z dachówek ceramicznych jest odporne na działanie porywistych wiatrów, opady gradu oraz intensywnego śniegu. Wszystko to sprawia, że inwestycja w tego rodzaju pokrycie staje się wydatkiem, który ponosimy raz na kilkadziesiąt lat.

Grubość dachówki jest kilkukrotnie większa w porównaniu ze zwykłą blachodachówką. Sam materiał odznacza się też niższym przewodnictwem dźwięków. Dzięki temu dachówka ceramiczna jest szczególnie polecana do wykończeń dachów z poddaszem użytkowym. Walory akustyczne dachówek ceramicznych zwiększają komfort użytkowania poddaszy. Dachówki ceramiczne i pasujące do nich akcesoria dachowe są łatwo dostępne. Nabędziemy je w niemal każdym sklepie branżowym i większym składzie budowlanym. Renomowanymi producentami dachówki są firmy Röben, Wienerberger, Monier, Creaton, Cerabud Krotoszyn oraz Cerpol.

W poniższym dziale znajdziesz więcej informacji dotyczących dachówek ceramicznych. Zapoznasz się z cennikami prac, porównaniem pokryć dachowych, a także z poradami praktycznymi. Dowiesz się też, które akcesoria dachowe sprawdzają się na dachach jedno, dwu i wielospadowych. Na dole strony znajdziesz także listę artykułów powiązanych tematycznie.

Dachówka ceramiczna - ceny, rodzaje, właściwości i inne cenne infromacje

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij