Dachówka ceramiczna (zobacz na creaton.pl) jest jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych. Wynika to głównie z faktu, że powstaje w ekologicznych materiałów, a mimo to dostępna jest w bogatej ofercie kolorystycznej. W przypadku tego rodzaju pokrycia dachu nie bez znaczenia jest również jej trwałość. W wielu wypadkach producenci udzielają nawet 30-letniej gwarancji, choć trwałość materiału może wynieść nawet 100 lat. Dachówka ceramiczna bardzo często wybierana jest wtedy, gdy poddasze ma być użytkowe. Wynika to głównie z faktu, że zapewnia ona optymalną izolację akustyczną, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku ulewnego deszczu.

Dachówka ceramiczna naturalna

Dachówka ceramiczna może występować w kilku wariantach. Jednym z najpopularniejszych jest wersja naturalna. Wybierając produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości, otrzymujemy idealnie gładką powierzchnię, która świetnie się prezentuje. W tym wypadku najbardziej popularna jest dachówka ceramiczna w odcieniach czerwieni, które są charakterystyczne dla koloru samej gliny.

Dachówka ceramiczna angobowana

Jeżeli zależy nam na wykończeniu dachówki ceramicznej w perfekcyjnym połyskiem, warto rozważyć zakup wariantu angobowanego. Produkt ten jest chętnie wybierany również wtedy, kiedy zależy nam na oryginalnym kolorze pokrycia dachowego. Dachówka ceramiczna w tym wariancie dostępna jest bowiem w szerokiej gamie barw, dzięki czemu bez trudu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Dachówka ceramiczna glazurowana

Jeżeli marzysz o dachu, który wyglądem będzie przypominał porcelanę, koniecznie sprawdź dachówkę ceramiczną glazurowaną. Wariant ten jest chętnie wybierany również przez osoby, którym zależy na perfekcyjnej czystości. Na gładkiej powierzchni dachówki ceramicznej glazurowanej nie osadza się bowiem brud, mech, czy inne zanieczyszczenia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny