Dachówka holenderska – krótka charakterystyka

Czym właściwie jest dachówka esówka?

Dachówka holenderska, czyli tak zwana esówka to typowa dachówka ceramiczna o różnorodnych możliwościach zastosowania. Jej potoczna nazwa (esówka) pochodzi od kształtu, przypominającego literę S.

Holenderskie pokrycia dachowe wyróżniają się niecodzienną specyfiką montażu. Dachówka esówka posiada specjalne zaczepy, które zahacza się o łaty więźby dachowej. Dzięki swojej budowie nadaje się zarówno do montażu na dachach dwuspadowych, jak i na połaciach o bardziej nietypowych kształtach.

Zabytkowa dachówka ceramiczna potrafi przetrwać w niezmiennym stanie przez kilkadziesiąt lat. Tak jest także w przypadku esówki, która może stać się trwałym materiałem pokryciowym. Warto także dodać, iż dobrej jakości produkt (na przykład firmy Wienerberger, Braas czy Creaton) zapewnia dużą szczelność pokrycia, skuteczne odprowadzanie wody opadowej oraz atrakcyjny wygląd połaci. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dachówce ceramicznej.

Pokrycia dachowe z tolerancją rozmiarową

Dachówka esówka posiada zmienną długość krycia. Jest to związane z przesuwną budową produktu. Esówka pozwala na dopasowanie rozmieszczenia zaczepów do położenia łat połaci dachowej i ułożenia dachówek w poziomych pasach.

Tak zwana tolerancja rozmiarowa sprawia, że holenderska esówka zapewnia większy komfort krycia dachów. Dużym atutem tego rozwiązania okazuje się także brak konieczności docinania poszczególnych elementów.

Wybierając dachówkę warto zwrócić uwagę na wielkość tolerancji wymiarowej. Holenderska dachówka ceramiczna może posiadać tolerancję w zakresie 2 do 4 cm. Wielkość tolerancji wymiarowej zależy od producenta.

Dachówka esówka w czerwonym kolorze to świetny sposób na zrobienie dachu od podstaw lub jego wyremontowanie.
Dachówka esówka holenderska - opis, opinie, ceny, wymiar, porady

Dachówka ceramiczna do remontu połaci

Dachówka esówka nadaje się do montażu na nowych dachach. Jednak często wykorzystujemy ją także do remontu istniejących już połaci. A może zainteresuje cię także artykuł z cenami dachówki ceramicznej?

Esówka dobrze sprawdza się w pracach remontowych. Wspomniana wcześniej tolerancja wymiarowa pozwala na zaczepianie jej na istniejących już łatach. To z kolei eliminuje dalsze problemy montażowe oraz sprawia, że zabytkowa dachówka holenderska może być optymalnym materiałem podczas remontu starych dachów.

Wybieramy dachówki holenderskie

Czołowi producenci dachówki esówki

Zabytkowa dachówka ceramiczna może być bardzo trwałym materiałem pokryciowym. Jednak należy zainwestować w produkt o najwyższej jakości wykonania. Tylko w ten sposób zapewnimy trwałość oraz optymalny wygląd połaci.

Popularna dachówka ceramiczna zostaje wykonana przez wielu znanych producentów. Na szczególną uwagę zasługują modele prezentowane przez firmę Wienerberger, Braas oraz Creaton. Są firmy, których dachówka ceramiczna zyskuje najlepsze opinie użytkowników.

Cena zakupu markowej esówki z pewnością zostanie zrekompensowana przez długą żywotność, a także walory wizualne pokrycia. Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań, sprawdź także ten artykuł o dachówce karpiówce.

Produkty do budowy dachu - atrakcyjne ceny!

Cena i opinie dotyczące wybranych modeli

Holenderska esówka występuje w wielu wariantach kolorystycznych i w zróżnicowanych wymiarach. Poniżej przybliżmy kilka wybranych modeli, które zdobywają najlepsze opinie.

Dachówka holenderska Madura firmy Wienerberger to pierwsza omawiana propozycja. Produkt posiada rozmiar 45,60 x 28,90 cm i dużą tolerancję wymiarową. Długość krycia wynosi od 33,50 do 37,50, a szerokość ok. 23,70 do 24,50 cm. Esówka występuje w kilku interesujących wariantach kolorystycznych. Cena zakupu wynosi około 5,20 zł/szt.Drugi przykład to pokrycia dachowe Rubin 13V marki Braas. Produkt występuje w dziewięciu wariantach kolorystycznych i zyskuje bardzo dobre opinie inwestorów. Esówka Rubin 13V posiada rozmiar 27,50 x 43,50 cm. Jej długość krycia wynosi od 33,00 do 37,00 cm, a szerokość krycia około 22,40 cm. Cena modelu prezentowanego przez firmę Braas wynosi około 6,50 -6,00 zł (w zależności od wybranej barwy). Jeśli interesuje cię budowa dachu, ten kalkulator kosztów budowy domu pomoże ci w oszacowaniu budżetu na ten cel.

Ostatni przykład to pokrycia dachowe Creaton Futura. Jest to efektowana dachówka ceramiczna o rozmiarze 30,00 x 48,20 cm. Esówka Futura posiada szerokość krycia od 23,40 do 23,90 cm oraz wysokość krycia w przedziale 36,00 do 38,80 cm. Cena zakupu wynosi około 3,50 do 5,00 zł/szt. (stawka uzależniona od wybranej barwy).

Powyższe przykłady stanowią jedynie niewielki fragment oferty rynkowej. W ofertach sprzedaży odnajdziemy różnorodne dachówki o dobrej jakości wykonania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny