Dach jest często najważniejszą częścią budynku. Chroni wnętrze przed deszczem, śniegiem, gradem i innymi warunkami atmosferycznymi. Z tego powodu materiały na pokrycie dachu muszą być trwałe i niezawodne. Dach decyduje również o charakterze domu lub biura - dzięki swojemu wyglądowi może mieć naturalny wygląd lub sprawiać wrażenie bardziej wyszukanego.

Naturalne piękno na co dzień

Jeśli prostota, elegancja i komfort są tym, czego pragniesz w swoim budynku, to łupek naturalny jest właśnie materiałem, który będzie Ci odpowiadał! Z wyglądem, który nie może być odtworzony w żaden inny sposób niż przez samą naturę, ten szlachetny materiał zapewnia zarówno proste, jak i eleganckie aranżacje dla współczesnych konsumentów.

Pokrycie dachu domu łupkiem naturalnym to hołd złożony naturze, a także długoterminowa inwestycja, ponieważ nie tylko wygląda on atrakcyjnie, ale także oferuje trwałość i solidność. Łupek dachowy znajdziesz np. na https://www.lupek.pl/pokrycia-dachowe/.

Łupek na dach? Zwróć uwagę na zalety

Naturalne surowce mają wiele zalet, które sprawiają, że Twoja nieruchomość będzie wyjątkowa i długowieczna.

Łupek dachowy  - największe zalety:

  • Łupek jest skałą, a więc naturalnym materiałem przyjaznym dla środowiska, który może być stosowany w każdym stylu budownictwa.
  • Łupek może być stosowany w nowoczesnym i tradycyjnym budownictwie, ponieważ jest to naturalny i elegancki materiał, który po wydobyciu zużywa niewiele energii do obróbki.
  • Skała ma wysoką gęstość i niewielką porowatość. Dzięki temu materiał jest bardzo trwały i w naszych warunkach klimatycznych przetrwa wahania temperatur, napór deszczu i śniegu, najczęściej przez ponad 100 lat.
  • Z ekonomicznego punktu widzenia dach łupkowy ma dobry stosunek kosztów wykonania do trwałości.
  • Łatwa wymiana uszkodzonych dachówek.
  • Ze względu na swoją przyjazność dla środowiska, łupek może być wykorzystywany jako gruz budowlany lub przetwarzany na żwir do kształtowania krajobrazu.

Skała ukształtowana na przestrzeni dziejów

Łupek to niezwykła skała, powstała z warstw ilastego mułu znajdującego się na dnie morza  i uformowana 345-400 milionów lat temu. W dzisiejszych czasach może być wykorzystywany do bardzo wielu celów, w tym do budowy dachów, a nawet atrakcyjnych dekoracji.

Grubość łupków dachowych wynosi 4 do 6 mm. W przypadku skał, które zawierają powyżej 5% wapnia, należy pamiętać, aby dachówki były odpowiednio grube. Dzięki temu będą miały odpowiednią wytrzymałość, co zapewni im długowieczność. Skała ma różne odcienie zabarwienia. Jeśli chcesz mieć jednolity dach, najlepiej wybierz łupek z jednego miejsca wydobycia.

Naturalne dachy łupkowe

Coraz większą popularnością wśród dekarzy i architektów cieszą się naturalne pokrycia dachowe. Dobrym przykładem tego typu materiału jest dach łupkowy. Zapewnia on naturalny, elegancki, wyrafinowany i stylowy wygląd każdemu dachowi. Ten niezwykły materiał stosowany jest zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w tradycyjnych budynkach. Postaw na naturę!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny