Jak wyglądały początki Daikina?

Rozpoczęcie działalności Daikina datuje się na rok 1924, kiedy to firma powstała w Japonii z inicjatywy Akiry Yamady. Początkowo pod nazwą „Osaka Kinzoku Kogyosho Limited Partnership”, firma specjalizowała się w produkcji miedzianych rur chłodniczych, stosowanych między innymi w samolotach, ale także w urządzeniach do ogrzewania parowego i gaśnicach węglowych.

Przez wiele lat Daikin działał głównie dla japońskiej armii i marynarki wojennej, dostarczając różne produkty, takie jak tuby kasetowe i bezpieczniki. Jednak w 1933 roku, na zlecenie Japońskiego Ministerstwa Marynarki Wojennej, firma zaczęła badać możliwości wykorzystania gazu fluoroorganowego jako czynnika chłodniczego. To nawiązywało do Yamady, który mimo trwającej wojny, widział przyszłość w ułatwianiu życia codziennego obywatelom poprzez produkcję chłodziarek.

Daikin wprowadził na rynek kompaktowe klimatyzatory w 1951 roku, a w 1957 roku stworzył pierwszą japońską sprężarkę rotacyjną. Kolejnym krokiem były klimatyzatory z pompami ciepła, które wprowadzono na rynek w 1959 roku.

Wzrost firmy był dynamiczny, a Daikin rozszerzył swoją obecność na rynki światowe. Wśród licznych osiągnięć firmy znalazły się innowacyjne technologie, takie jak technologia zmiennej objętości czynnika chłodniczego VRV oraz wprowadzenie na rynek sprężarek swing. Od 2006 roku, Daikin rozpoczął produkcję pomp ciepła pod marką Altherma.

Jakie produkty sprzedaje Daikin?

Nie da się zaprzeczyć, że Daikin znany jest przede wszystkim w branży HVAC – głównie z wysokiej jakości klimatyzatorów oraz pomp ciepła. W tych ostatnich Daikin zrobił prawdziwą furorę na rynku – są to urządzenia grzewcze o świetnej wydajności, atrakcyjnym designie i wsparciu ze strony producenta. Daikin to najwyższa półka, jeżeli chodzi o pompy ciepła.

Ten południowokoreański producent dostarcza również tzw. systemy VRV (Variable Refrigerant Volume). Są to zaawansowane systemy klimatyzacyjne dla budynków o dużej powierzchni. Pozwalają na skuteczne zarządzanie temperaturą w wielu pomieszczeniach jednocześnie.

Jakie są opinie o pompach ciepła Daikin?

Bez wątpienia – pompy ciepła Daikin na sklep.novaenergy.pl to najwyższa klasa. W rankingu przygotowanym przez portal pompycieplaonline, zajął on… pierwsze miejsce! Powód jest prosty – wydajność, dobre warunki gwarancyjne i bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że w centralnej Polsce powstaje ogromna fabryka tych urządzeń grzewczych, co przełoży się prawdopodobnie na najlepszą dostępność części zamiennych spośród innych producentów.

Właściciele budynków, którzy już posiadają pompy ciepła Daikin u siebie chwalą te urządzenia także za niezawodność i intuicyjną obsługę.

Podsumowanie

Jeżeli szukasz pompy ciepła, która rzeczywiście zapewni Ci najwyższe oszczędności na ogrzewaniu – zdecyduj się na Daikina. Co prawda znajdziesz marki, które oferują pompy ciepła w niższych cenach, jednakże z pewnością straci na tym albo ich wydajność, niezawodność lub warunki gwarancyjne. Dlatego polecamy zakupy u wiarygodnych i doświadczonych w branży producentów!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny