Deski tarasowe w Castoramie - przegląd produktów

Tak jak już wcześniej wspomniano deski tarasowe w Castoramie podzielone są na dwie główne grupy: drewniane panele tarasowe oraz deski kompozytowe. Charakterystyka poszczególnych produktów w ofercie Castoramy:

- Drewniane panele tarasowe – są to drewniane deski, które zostały uprzednio zaimpregnowane ciśnieniowo. W ofercie Castoramy znajdują się zarówno deski ryflowane, jak i również gładkie panele tarasowe. Drewniane elementy przytwierdzane mogą być przy pomocy zwykłych śrub. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, aby przed montażem przeprowadzić dowolną obróbkę desek. Podłoga tarasowa z drewna wykazuje się doskonałą trwałością, a także dzięki impregnacji – odpornością na czynniki atmosferyczne. Castorama udostępnia w sprzedaży przede wszystkim deski świerkowe, sosnowe, z modrzewia europejskiego oraz modrzewia syberyjskiego.

- Deski kompozytowe – w ofercie Castoramy, tak jak w przypadku desek drewnianych znajdują się przede wszystkim deski kompozytowe marki Blooma. Wykonane są one ze sztucznego tworzywa PCW, które zostało wymieszane z wiórami drzewnymi. Dzięki temu nie wymagają żadnych zabiegów zabezpieczających przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, a w szczególności przed opadami deszczu. W sprzedaży dostępne są deski kompozytowe w popularnych odcieniach szarości, brązu oraz grafitu. Chociaż największym uznaniem cieszą się panele kompozytowe imitujące naturalne gatunki drewna. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tarasach.

Deski tarasowe w Castoramie nie są jedynymi produktami dostępnymi w sprzedaży. Oprócz nich znajdują się elementy wykończeniowe taras, takie jak: kantówka tarasowa, listwa narożna czy też legar tarasowy. Dzięki nim możliwy jest montaż desek lub paneli kompozytowych. Decydując się na samodzielne mocowanie elementów, należy zapoznać się także z ofertą akcesoriów potrzebnych do tego celu. Wśród nich wymienia się między innymi zaślepki, specjalne zestawy do montażu, podkładki montażowe, czy też wsporniki tarasowe.

Podłoga tarasowa w ofercie Castoramy – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny paneli tarasowych w Castoramie oraz innych popularnych marketach budowlanych.

Pies leżący na tarasie oraz deski tarasowe w Castoramie, opinie na ich temat, zastosowanie, trwałość, ceny
Deski tarasowe w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, porady
Panele tarasowe w sklepach - przykładowe ceny

Nazwa produktu

Cena

Podłoga tarasowa drewniana z modrzewia europejskiego Blooma, deska 2500x140x24 mm

Cena od 29,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Legar tarasowy z modrzewia europejskiego 2400x45x70 mm

Cena od 32,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Deski tarasowe w Castoramie, drewniane Blooma 2400x120x24 mm, świerk

Cena od 17,98 zł/szt. – bardzo dobre opinie

Podłoga tarasowa kompozytowa Blooma 2,1x14,5x300 cm szara

54,98 zł/szt.

Kantówka tarasowa Blooma 3x5x300 cm brązowa

36,98 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane, ciemny brąz 200x11x2,1 cm

19,99 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane, antracyt 21x11x2,1 cm

21,99 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi dwustronnie ryflowane szlifowane, jasno brązowe

37,49 zł/szt.

Deski kompozytowe w Obi ryflowane grafit, Windoor

37,49 zł/szt.

Kantówka tarasowa niestrugana

15,48 zł/szt.

Kantówka tarasowa 90x90x3000 mm ECO, zieleń

44,99 zł/szt.

Deski tarasowe z modrzewia europejskiego 240x14,5x25 mm

32,48 zł/szt.

Deski tarasowe ryflowane z modrzewia europejskiego 28x145x3000 mm

26,50 zł/szt.

Polecane deski i płyty tarasowe - zobacz aktualne promocje!

Mając na uwadze powyższe ceny oraz wymiary konkretnych desek tarasowych, z łatwością oszacujesz całkowity koszt podłogi. Castorama w sprzedaży nie posiada desek z egzotycznych gatunków drewna, dlatego droższą opcją okaże się taras kompozytowy. Mimo jego wysokiej ceny możemy spotkać się z licznymi zaletami takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie musimy pamiętać o regularnym impregnowaniu desek. Dodatkowo taras z paneli kompozytowych nie musi być zadaszony, jak to jest zalecane w przypadku tarasu drewnianego. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarasach kompozytowych?

Obecnie wśród rekomendowanych produktów znajdują się deski tarasowe kompozytowe marki Blooma w kolorze szarym oraz chocolate. Nie jest to najtańszy produkt, jednak zapewnia on eleganckie i stonowane wykończenie tarasu. Dodatkowo deski kompozytowe świetnie sprawdzają się jako podesty w ogrodzie, które mogą być swego rodzaju naturalnym przedłużeniem przestrzeni wypoczynkowej na tarasie. Należy pamiętać o tym, aby oprócz desek tarasowych dokupić specjalne akcesoria. W przypadku wiodących produktów jest to zestaw montażowy Blooma, w którym znajduje się 200 sztuk elementów wyprodukowanych ze stali nierdzewnej.

Wykonanie i zadaszenie tarasu - gdzie szukać?
Poniżej przedstawiamy ponad 18 000 sprawdzonych specjalistów od wykonania i zadaszenia tarasu w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Oprócz tego, że są one odporne na warunki atmosferyczne, to producent zapewnił również ich estetyczny wygląd. Dzięki temu wykończenie podłogi tarasowej nie jest w żaden sposób zaburzone widocznymi klipsami. Decydując się na drewniany taras, do akcesoriów potrzebnych do montażu zaliczają się śruby. Ich odpowiedni montaż również zapewni elegancki wygląd podłogi, a także stabilne mocowanie drewnianych desek. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem tarasów drewnianych i desek tarasowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny