Nagrywanie obiektów budowlanych - cechy i wymagania

Filmowanie prac budowlanych przed ich odbiorem podlega ogólnym zasadom nagrywania obiektów budowlanych, które z kolei obejmują przede wszystkim przygotowanie planu filmowania. Jest to niezbędne do ustrukturyzowania i optymalizacji procesu rejestrowania elementów architektonicznych oraz osobliwości terenu, na którym się znajdują.

Poza przygotowaniem planu należy także zadecydować, w jaki sposób będzie odbywało się nagrywanie: czy z ziemi lub podłogi, czy w procesie nagrania będą potrzebne drony lub nawet helikoptery. Nagrania wideo z powietrza pomogą odzwierciedlić czynniki placu budowy i topografię, a także uchwycić obiekt z wysokości. Trzeba dodać, że proces filmowania z lotu ptaka to nowy i bardzo popularny dodatek do filmowania prezentacyjnego.

Warto też zastanowić się nad tym, w jakich programach będzie wykonywana obróbka wideo. Może to być zarówno darmowe, jak i płatne oprogramowanie. Dla przykładu, usunąć tło z wideo (i tym samym lepiej zaprezentować cechy nieruchomości) pozwala usługa usuwania tła z filmów, dostępna pod linkiem https://pl.depositphotos.com/video-background-remover.html.

Dlaczego filmowanie jest tak ważne przy odbiorze prac budowlanych?
Dlaczego filmowanie jest tak ważne przy odbiorze prac budowlanych?

Jakie funkcje pełni filmowanie w procesie odbioru prac budowlanych?

Przede wszystkim jest to ważne narzędzie dla dewelopera, pozwalające przedstawić atrakcyjne charakterystyki obiektu budowlanego. Takie nagranie może zostać wykorzystane na przykład w reklamie nieruchomości. Ponadto posiadając nagranie wideo deweloper może ocenić nieruchomość patrząc na nią z nowego punktu widzenia i w razie potrzeby szybko wyeliminować wszystkie niedociągnięcia.

Nagranie wideo ma znaczenie także dla potencjalnych kupców/najemców. Ta zaleta stała się szczególnie ważna w ostatnich czasach, kiedy w okresie pandemii koronawirusa fizyczne oglądanie nieruchomości, szczególnie tej położonej w innych krajach, stało się faktycznie niemożliwe. Przeglądając wideo nabywca będzie miał możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po apartamentowcu, w którym planuje kupić mieszkanie lub biurowiec. Obejrzenie filmu pomoże klientom w podjęciu właściwej decyzji.

Dobrej jakości nagrania umożliwiają zapoznanie się potencjalnych klientów nie tylko z bezpośrednimi charakterystykami nieruchomości, ale i tym, jak prezentują się okolice, w których znajduje się prezentowany obiekt budowlany. Pokazywanie dostępności komunikacyjnej to jedna z najważniejszych zalet fotografii lotniczej. Powyższe czynniki uzupełnia najwyższa jakość uzyskiwanych materiałów.

Jeśli odbywa się nagranie nie tylko efektów budowy, ale także każdego z jej etapów, tego typu wideo może służyć dokumentowaniu procesów wyburzeń budowlanych. Warto pamiętać, że tworzone do tego celu nagrania powinny wyróżniać się wysokim stopniem rozdzielczości.

Podstawowe zadania fotografii lotniczych

Fotografia lotnicza budynków jest zlecana do tworzenia reklam i broszur, służy do prezentacji projektów i monitorowania prac budowlanych. Filmowanie wideo z powietrza zapewnia nie tylko piękne ujęcia informacyjne, ale także pomaga określić granice konstrukcji, komunikacji projektowej i architektury krajobrazu. Za jego pomocą oceniana jest jakość prac budowlanych oraz skala projektu. Rezultaty z lotu ptaka służą do prezentacji projektów inwestorom i potencjalnym nabywcom nieruchomości.

Jakie są charakterystyki nagrywania wideo podczas odbioru prac budowlanych?

Na placach budowy znajduje się dużo sprzętu, materiałów, takich jak: dźwigi, belki, pręty metalowe, płyty betonowe, cegły i inne elementy. Często nie są usuwane w momencie odbioru prac budowlanych, co może utrudnić proces nagrywania. Dlatego właśnie w pracy są wykorzystywane często drony sterowane przez operatora z ziemi. Nie wymagają instalacji sprzętu, ponieważ urządzenie wykonuje autonomiczną fotografię lotniczą.

Filmowanie obiektów budowlanych wymaga specjalnych umiejętności operatora. Podczas filmowania ważna jest znajomość fotografii architektonicznej i zrozumienie struktury prac budowlanych. Dlatego właśnie podczas odbioru prac budowlanych są zapraszani doświadczeni kamerzyści, posiadający doświadczenie, wysokiej jakości sprzęt, a także gotowi wsłuchać się we wszystkie prośby i wymagania klientów.

Dlaczego warto zamawiać nagrania wideo u specjalistów?

Specjalistyczna realizacja wideo efektów budowy to gwarancja wysokiej jakości wideo końcowego. Specjaliści między innymi zagwarantują:

  • Wysokiej jakości kadry wideo i zdjęcia, które można powiększyć w razie potrzeby;
  • Ciekawie zmontowane wideo, prezentujące atuty nieruchomości;
  • Panoramy 360 stopni i in.

W procesie fachowo wykonywanych robót obiekt jest pokazywany pod różnymi kątami. Ważną zaletą jest możliwość oceny położenia budynku względem innych obiektów.

Ponadto fachowcy dobierają sprzęt uwzględniając potrzeby i wymagania klientów, co pozwala im osiągać najlepsze wyniki nawet w bardzo skomplikowanych warunkach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny