Alpinizm przemysłowyto rodzaj pracy na wysokościach, z użyciemtechniki dostępu linowego, w podwieszeniu lub w podparciu. Powstał on poprzez wykorzystanie w pracach na wysokości technik wspinaczkowych. Techniki te znacznie ułatwiają wykonywane prace na wysokości, oraz w przestrzeniach zamkniętych, w sposób niezwykle efektowny ale i nie uciążliwy dla klienta.

Do czego stosuje się techniki dostępu linowego?

Alpinizm przemysłowyi zakres możliwych działań przeprowadzanych w ramachtechniki dostępu linowegojest naprawdę ogromny. Pokrywa to ciągle rosnące zapotrzebowanie rynku na tego typu prace. Rozwój technologiczny często niesie ze sobą nietypowe projekty czy coraz wyższe konstrukcje. Obsługa tego typu budynków często nie może być poprowadzona z użyciem mechanicznych podnośników z różnych powodów. I tutaj właśnie wkraczają profesjonaliści, korzystający ztechniki dostępu linowegodo prac na podwieszeniu bądź podparciu. Ich niebywałe umiejętności wykorzystuje się głównie do:

 • mycia okien w wieżowcach
 • odśnieżania dachów
 • napraw fasad i kominów
 • malowania, wieszania banerów

oraz innych o specjalistycznym charakterze, takie jak:

 • przeglądy i naprawy anten telekomunikacyjnych
 • serwisowanie linii energetycznych
 • praca na platformach wiertniczych

Jak widać więc działania ich są potrzebne w różnych gałęziach przemysłu oraz są odpowiedzią dla potrzeb przedsiębiorstw.

Dlaczego techniki dostępu linowego są najlepsze do prac na wysokości
Dlaczego techniki dostępu linowego są najlepsze do prac na wysokości

Zalety alpinizmu przemysłowego w pracach na wysokości

W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi alpinistów przemysłowych. Dzięki temualpinizm przemysłowyznacząco się rozwinął i fachowego alpinistę możemy zobaczyć w pracy nie tylko na budowie, ale i innych, niezwykle imponujących budynkach na terenie całego kraju, nie ważne czy to podczas napraw dachów, mycia okien czy zajmujący się montażem reklam i banerów. Ci fachowcy są dziś niezbędni, ponieważ tylko oni mogą w sposób bezpieczny i profesjonalny wykonać wszelkie prace w miejscach trudno dostępnych, które są niemożliwe do wykonania dla innych rozwiązań.

Wykorzystanietechniki dostępu linowegopozwala na dokładne dotarcie do miejsc trudnodostępnych, lub gdy jest to niemożliwe nawet przy wykorzystaniu rusztowań. Techniki zastosowane walpinizmie przemysłowympozwalają na sprawną realizację zadań takich jak:

 • mycie elewacji
 • czyszczenie rynien
 • montaż/demontaż różnych konstrukcji i urządzeń na wysokościach
 • montowanie zabezpieczeń itd.

Alpinizm przemysłowy vs inne metody

Największą zaletątechniki dostępu linowegojest fakt, że pozwalają one na dotarcie do miejsc, w których nie dosięgnie żadne rusztowanie ani inny sprzęt. Współczesne budynki są coraz większe i bardziej rozbudowane, co przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na usługialpinizmu przemysłowego.

Alpinizm przemysłowyto zajęcie dla ludzi pełnych pasji, które daje dużą satysfakcję, wymaga dużej odpowiedzialności i umiejętności  specjalistycznych. Jako alpiniści przemysłowi w firmie Rope Expert, jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że to część naszego życia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny