Oszczędność wody

Myjąc naczynia w zlewie, wykorzystujemy dużą ilość wody. Co gorsza, woda ta musi być ciepła. Podgrzanie to kolejny koszt, który ponosimy, myjąc naczynia w zlewie. Zakup zmywarki rozwiązuje ten problem. Jeden cykl mycia dobrego urządzenia, jakim bez wątpienia jest zmywarka Bosh z www.mediaexpert.pl, zapewnia pobór rzędu 9-10 litrów wody. Nie jesteśmy w stanie zapewnić tak niskiego zużycia przy myciu w zlewie. Myjąc naczynia ręcznie, w tym samym czasie zużywamy około 90-100 litrów wody. To gigantyczna różnica, która jednoznacznie przemawia za zmywarką! Niskie zużycie wody sprawia, że zakup zmywarki wydaje się opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Oszczędność czasu

Trudno jednoznacznie oszacować czas, który oszczędzimy na zmywaniu naczyń w zmywarce. Wszystko zależy od ilości naczyń, które zużywamy do przygotowania i jedzenia posiłków. Na podstawie ankiet wyliczono jednak, że średni czas potrzebny do umycia naczyń, które wykorzystuje 4-osobowa rodzina to około 50 minut dziennie! To ogromna strata cennego czasu, którą można wykorzystać na ciekawsze zajęcia. Zabawa z dzieckiem, wyjście na basen czy spacer z psem - na to wszystko można sobie pozwolić, decydując się na zakup zmywarki do naszego domu lub mieszkania.

Idealnie czyste i suche naczynia

Zmywarka renomowanego producenta to gwarancja idealnej czystości. Należy pamiętać, że myjąc naczynia ręcznie, nie jesteśmy w stanie zrobić tego w temperaturze wyższej niż 40 stopni. Wkładając naczynia do zmywarki i ustawiając program na mycie w wysokiej temperaturze, uzyskujemy perfekcyjną czystość i idealne odkażenie wszelkich powierzchni. Brak bakterii i innych chorobotwórczych związków ma szczególne znaczenie, jeśli w naszym domu mieszkają dzieci.

Niezwykle istotny jest fakt, że ze zmywarki wyciągamy naczynia wysuszone. Nie muszą one stać na ociekaczach i szpecić naszej kuchni. Po umyciu w zmywarce możemy przenieść je do dowolnej szafki. Bez wycierania, bez suszenia!

Idealne dopasowanie do wystroju kuchni

Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na piękną kuchnię jest ukrycie wszelkich urządzeń AGD. Zmywarka do zabudowy z www.mediaexpert.pl to znakomite rozwiązanie, które sprawi, że sprzęt idealnie wkomponuje się w naszą kuchnię. Wybierając taki sprzęt, wystarczy przymocować do niej front meblowy, by uzyskać pełną harmonię. Do wyboru mamy też zmywarki wolnostojące, które nie odbiegają funkcjonalnością od produktów do zabudowy. Można je z powodzeniem ukryć stawiając je np. w spiżarni.

Czy warto kupić zmywarkę?

Zakup zmywarki to koszt około 2 000 zł. W zależności od jakości naszego urządzenia możemy zapłacić za nią kilkaset złotych w jedną lub drugą stronę. Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że jest to sprawa niezwykłej wygody. Posiadanie zmywarki zapewnia większą ilość wolnego czasu i zdecydowanie mniej pracy przy pracach porządkowych.

Naczynia, które wyciągamy po zakończonym cyklu czyszczącym, są idealnie czyste i suche. Brak ociekaczy, możliwość zastosowania w kuchni zlewu jednokomorowego. To wszystko sprawia, że zakup zmywarki jest niezwykle opłacalny. Nie tylko ze względu na oszczędność w postaci niskiego rachunku za wodą, ale także wygody. Zmywarka 45 cm z www.mediaexpert.pl to również fajny gadżet, który może być ozdobą każdej nowoczesnej kuchni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny