Dlaczego warto mieć materac medyczny?

Materac medyczny, a jakość snu

Jaki powinien być odpowiednio dobrany materac? Otóż, musi on być przede wszystkim właściwy pod kątem… twardości. Materac, aby zapewniał dobry sen, powinien też zostać dopasowany do sylwetki użytkującej go osoby. Warto więc zwracać uwagę na materace medyczne, jakie potrafią się wręcz znakomicie dopasować do anatomii ciała, odciążając jego poszczególne partie. Materac medyczny jest naprawdę niesamowicie komfortowym rozwiązaniem, ponieważ posiada on elastyczne wnętrze – materac jest bowiem wypełniony specjalnymi piankami - takimi jak Pianka VitaRest w materacach SleepMed! Właśnie one gwarantują dopasowanie się materaca do ciała użytkownika. Dzięki piankom można też zyskać najwyższą jakość snu – co czyni medyczny materac o wiele bardziej funkcjonalnym od innych rodzajów materacy na rynku. Dodatkowo pianka często jest specjalnie nacinana - na przykład w tzw. kratkę wentylacyjną (technologia Airforce), co poprawia obieg powietrza wewnątrz materaca.

Dzięki materacowi medycznemu można dość pozytywnie wpłynąć na to, by całe ciało w trakcie snu się… zregenerowało. Dodatkowo, materac medyczny ma za zadanie zapobiec nie tylko powstawaniu, ale też pogłębianiu się wad postawy ciała! Zatem, zmniejsza on w dużym stopniu odkręgosłupowe dolegliwości, jakie mogą być związane z dobraniem chociażby nieprawidłowego materaca do ciała użytkownika. Materace medyczne wysokiej jakości znajdziesz tutaj: https://www.sleepmed.pl/.

Dlaczego materace piankowe?
(7 stref twardości materaca na 100 % zapewni stabilne podparcie dla każdej części ciała!)

Dlaczego materiał w materacu medycznym jest tak… dobry?

W materacach medycznych znajduje się wiele nowoczesnych zastosowań, jakie wynikają z dbałości o higienę oraz bezpieczeństwo każdego użytkownika. A więc, materace te wykonywane są ze sprawdzonych materiałów, jakie są… hipoalergiczne. Dodatkowo, zostają one konstruowane tak, żeby dokładnie odprowadzać z nich wilgoć (np. pot wydzielany podczas snu). Mało tego, w materacach medycznych zachowywana jest swobodna cyrkulacja powietrza – właśnie przez to grzyby i bakterie nie rozwijają się, z kolei materac sam w sobie jest zawsze suchy oraz czysty!

Do produkcji materaców medycznych wysokiej jakości nie używa się toksycznych materiałów bądź środków chemicznych, jakie są szkodliwe dla organizmu. Dzięki temu, materac medyczny zapewnia nie tylko komfort termiczny, ale również bezpieczeństwo w trakcie korzystania z jego właściwości – np. podczas snu i odpoczynku. Doskonałym przykładem jest pokrowiec - w materacach medycznych SleepMed używany jest specjalny pokrowiec Merced z taśmą 3D zapewniający jeszcze większą higienę i komfort snu dzięki wysokiej oddychalności.

Materac medyczny premium
(materac SleepMed Comfort to aż 2 warstwy pianki wysokoplastycznej i 4 strefy twardości, zapewniające wysokie uczucie komfortu)

Materac medyczny – czy warto?

Rodzaje materaców medycznych

Materac medyczny możesz kupić w zależności od tego, do czego będziesz chciał go… wykorzystać. Możesz zatem zdecydować się chociażby na materac:

  • przeciwodleżynowy – warto w niego zainwestować, jeśli masz kłopot z poruszaniem się bądź opiekujesz się osobą, która ma problem z codziennym wstawaniem z łóżka,
  • rehabilitacyjny – masz problem z kręgosłupem? Takiego rodzaju materac pozwoli mu nieco odpocząć, a także odciążyć stawy i kręgosłup,
  • przeciwalergiczny – posiadasz problem z wrażliwą skórą lub cierpisz na alergię? Materac przeciwalergiczny wykazuje właściwości antybakteryjne, a także świetnie będzie cyrkulował powietrze.

Materace medyczne premium hybrydowe
(materac SleepMed HybridPremium posiada aż 7-strefowy wkład kieszeniowy, 2 warstwy pianki wysokoplastycznej, piankę termoelastyczną VitaRest oraz piankę FlexiFoam z technologią Airforce – a więc, to idealny wybór zwłaszcza dla… alergików!)

Co jeszcze zapewniają materace medyczne?

Dzięki materacom medycznym możesz zapewnić sobie:

  • odpowiednią amortyzację dosłownie każdej części kręgosłupa oraz poszczególnych części ciała (podparcie głowy i stóp także!),
  • budzenie się każdego poranka bez bólu,
  • pełne rozluźnienie i lepszy humor o poranku,
  • wysoką higienę snu,
  • ochronę przed bakteriami, grzybami oraz roztoczami,
  • osłonę przed nieprzyjemnym zapachem,
  • właściwy przepływ powietrza wewnątrz materaca medycznego.

Jeżeli jesteś wymagającą osobą, której zależy na dobrym śnie (bez narażania się na problemy związane ze złym ułożeniem kręgosłupa i poszczególnych partii ciała), warto będzie zainwestować w wysokiej jakości materac medyczny. Dzięki niemu, będziesz mógł swobodnie ułożyć się w trakcie snu, a także zapewnić sobie miedzy zmianą pozycji ciała idealny… balans.

Materac medyczny umożliwi również odpowiednie podparcie całego ciała, co na pewno znacząco wpłynie na komfort snu. Chcesz zawsze budzić się wypoczęty i móc już więcej nie odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości o poranku? A więc, koniecznie zastanów się nad materacem medycznym! Być może to właśnie on okaże się „zbawienny”, kiedy kolejnej nocy nie możesz się… wyspać?

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny