Dlaczego warto ubezpieczyć ogród?
Ogród to wizytówka każdego domu i mieszkania. Ze względu na różne nieprzewidziane zdarzenia jest narażony na uszkodzenia lub trwałe zniszczenia. Można się jednak przed nimi uchronić.
Kompleksową ochronę ogrodu zapewnia jego ubezpieczenie. Zwykle jest ono częścią składową polisy na dom lub mieszkanie. Wystarczy ją rozszerzyć o interesujące nas punkty, by nie martwić się o ogród i jego wyposażenie.
Nieprzewidziane zdarzenia w ogrodzie – przed czym chroni ubezpieczenie?
Uszkodzenie lub zniszczenie ogrodu może być związane z kilkoma rodzajami nieprzewidzianych zdarzeń. Najczęściej jest to efekt zmiennej pogody. Silne wichury, gradobicia, powodzie i podtopienia, pożary związane z wysoką temperaturą i suszą – to najczęstsze przypadki, w których wielu właścicieli ogrodów ponosi straty materialne. Mogą być one jednak związane również z kradzieżą z włamaniem, kradzieżą zwykłą i rabunkiem oraz aktami wandalizmu. Przed takimi zdarzeniami warto się chronić, wykupując ubezpieczenie ogrodu w ramach polisy mieszkaniowej. Dzięki temu będzie można liczyć na rekompensatę, która zarówno zapewni środki na przywrócenie ogrodu do poprzedniego stanu, jak i zwrot za uszkodzone przez wandali przedmioty.
Ubezpieczenie ogrodu – dla kogo jest przeznaczone i jaki jest jego koszt?
Ubezpieczenie ogrodu od https://ubezpieczeniahestia.eu/ to produkt przeznaczony nie tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jest on skierowany również do wszystkich osób, które prowadzą przydomowy ogródek – czyli także mieszkańców bloków z tarasem. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki ze względu na to, że stanowi ono element dodatkowy standardowej polisy na mieszkanie. Zwykle dodatkowa opłata za tego typu ubezpieczenie wynosi około kilkadziesiąt złotych w skali roku, chyba że suma ubezpieczenia jest wysoka i obejmuje kosztowne przedmioty lub elementy posesji. Wówczas trzeba się liczyć z dodatkową składką na poziomie kilkudziesięciu procent standardowej polisy na ubezpieczenia mieszkania. Biorąc jednak pod uwagę wartość poszczególnych ruchomości, jest to rozwiązanie warte uwagi. Szczegółowe zasady ochrony ogrodu i informacje o potencjalnej wysokości składek można znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia (tzw. OWU).
Co chroni ubezpieczenie ogrodu?
Zakres ubezpieczenia ogrodu różni się w zależności od wybranego wariantu polisy mieszkaniowej. Można do niego podłączać rozszerzenia o poszczególne elementy ogrodu. W ten sposób dopasuje się polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenie ogrodu obejmuje nie tylko roślinność na terenie posesji przed domem oraz rośliny balkonowe na tarasie, lecz może zapewnić również ochronę:
- budynków wchodzących w skład tzw. małej architektury (np. basenów wraz z zadaszeniem, saun i jacuzzi, huśtawek i piaskownic, studni, posągów, wiat, fontann, murowanych grillów),
- stróżówki i domki narzędziowe bez fundamentów,
- mebli ogrodowych,
- instalacji: nawadniającej i drenażowej ogrodu,
- ogrodzeń wraz ze skrzynką pocztową i bramą wjazdową,
- wszelkich utwardzonych powierzchni znajdujących się na posesji (tj. chodników, boisk czy podjazdów).
Gdzie można ubezpieczyć ogród?
Na polskim rynku działa kilku ubezpieczycieli, którzy pozwalają na rozszerzenie polisy mieszkaniowej o ubezpieczenie ogrodu. Wśród nich znajduje się m.in. ERGO HESTIA. W ramach ubezpieczenia ERGO 7 lub Moja Firma możliwe jest objęcie ochroną od nieprzewidzianych zdarzeń architektury ogrodu, roślin oraz ogrodzenia. Szeroki zakres ubezpieczenia obejmujący najczęściej występujące zdarzenia przy rozsądnej składce – to główne atuty polisy ERGO 7, które sprawiają, że zajmuje ona wysokie miejsca w rankingach popularności.
artykuł sponsorowany