Kompleksową ochronę ogrodu zapewnia jego ubezpieczenie. Zwykle jest ono częścią składową polisy na dom lub mieszkanie. Wystarczy ją rozszerzyć o interesujące nas punkty, by nie martwić się o ogród i jego wyposażenie.

Nieprzewidziane zdarzenia w ogrodzie – przed czym chroni ubezpieczenie?

Uszkodzenie lub zniszczenie ogrodu może być związane z kilkoma rodzajami nieprzewidzianych zdarzeń. Najczęściej jest to efekt zmiennej pogody. Silne wichury, gradobicia, powodzie i podtopienia, pożary związane z wysoką temperaturą i suszą – to najczęstsze przypadki, w których wielu właścicieli ogrodów ponosi straty materialne. Mogą być one jednak związane również z kradzieżą z włamaniem, kradzieżą zwykłą i rabunkiem oraz aktami wandalizmu. Przed takimi zdarzeniami warto się chronić, wykupując ubezpieczenie ogrodu w ramach polisy mieszkaniowej. Dzięki temu będzie można liczyć na rekompensatę, która zarówno zapewni środki na przywrócenie ogrodu do poprzedniego stanu, jak i zwrot za uszkodzone przez wandali przedmioty.

Ubezpieczenie ogrodu – dla kogo jest przeznaczone i jaki jest jego koszt?

Ubezpieczenie ogrodu od https://ubezpieczeniahestia.eu/ to produkt przeznaczony nie tylko dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jest on skierowany również do wszystkich osób, które prowadzą przydomowy ogródek – czyli także mieszkańców bloków z tarasem. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki ze względu na to, że stanowi ono element dodatkowy standardowej polisy na mieszkanie. Zwykle dodatkowa opłata za tego typu ubezpieczenie wynosi około kilkadziesiąt złotych w skali roku, chyba że suma ubezpieczenia jest wysoka i obejmuje kosztowne przedmioty lub elementy posesji. Wówczas trzeba się liczyć z dodatkową składką na poziomie kilkudziesięciu procent standardowej polisy na ubezpieczenia mieszkania. Biorąc jednak pod uwagę wartość poszczególnych ruchomości, jest to rozwiązanie warte uwagi. Szczegółowe zasady ochrony ogrodu i informacje o potencjalnej wysokości składek można znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia (tzw. OWU).

Co chroni ubezpieczenie ogrodu?

Zakres ubezpieczenia ogrodu różni się w zależności od wybranego wariantu polisy mieszkaniowej. Można do niego podłączać rozszerzenia o poszczególne elementy ogrodu. W ten sposób dopasuje się polisę do swoich potrzeb. Ubezpieczenie ogrodu obejmuje nie tylko roślinność na terenie posesji przed domem oraz rośliny balkonowe na tarasie, lecz może zapewnić również ochronę:

- budynków wchodzących w skład tzw. małej architektury (np. basenów wraz z zadaszeniem, saun i jacuzzi, huśtawek i piaskownic, studni, posągów, wiat, fontann, murowanych grillów),

- stróżówki i domki narzędziowe bez fundamentów,

- mebli ogrodowych,

- instalacji: nawadniającej i drenażowej ogrodu,

- ogrodzeń wraz ze skrzynką pocztową i bramą wjazdową,

- wszelkich utwardzonych powierzchni znajdujących się na posesji (tj. chodników, boisk czy podjazdów).

Gdzie można ubezpieczyć ogród?

Na polskim rynku działa kilku ubezpieczycieli, którzy pozwalają na rozszerzenie polisy mieszkaniowej o ubezpieczenie ogrodu. Wśród nich znajduje się m.in. ERGO HESTIA. W ramach ubezpieczenia ERGO 7 lub Moja Firma możliwe jest objęcie ochroną od nieprzewidzianych zdarzeń architektury ogrodu, roślin oraz ogrodzenia. Szeroki zakres ubezpieczenia obejmujący najczęściej występujące zdarzenia przy rozsądnej składce – to główne atuty polisy ERGO 7, które sprawiają, że zajmuje ona wysokie miejsca w rankingach popularności.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej