Woda użytkowa i centralne ogrzewanie łatwe do nastawienia

Nowoczesne elektryczne kotły służą do ogrzewania wody użytkowej oraz wody ogrzewającej kaloryfery lub inne rodzaje ogrzewania domu. Ich wielofunkcyjność sprawia, że posiadają zaawansowane technologicznie systemy sterowania, a także mogą pracować w trybie grzania bieżącego lub magazynowania ciepłej wody aż do momentu jej zużycia.

Nowoczesne kotły dostępne w sklepie Bridom odznaczają się przy tym bardzo łatwą obsługą za sprawą wygodnego panelu LCD oraz możliwości połączenia ich ze smartfonem. Dzięki temu nawet będąc z daleka od domu, możemy zaprogramować odpowiednie zachowanie urządzenia i np. zagrzać wodę lub mieszkanie z odpowiednim wyprzedzeniem, by było komfortowe w chwili naszego powrotu.

Ciekawą opcją zaawansowanych technologicznie kotłów CO i CWU jest sterowanie pogodowe. Ustala ono na podstawie panującej na zewnątrz temperatury, jak wysoką temperaturę wody należy utrzymać w systemie grzewczym.

Kocioł wolnostojący ze zbiornikiem

Kocioł wolnostojący to urządzenie doskonale sprawdzające się w pomieszczeniach, w których nie chcemy podwieszać niczego na ścianie. Nie wymagają umieszczania ich na wysokości, a jedynie postawienia na podłodze.

Dodatkowo, wyposażone są w duże zasobniki, które mogą zgromadzić nawet 100 l wody, co sprawia, że nie jest konieczne dobranie do nich dodatkowych urządzeń czy akcesoriów. Takie rozwiązanie sprawia jednocześnie, że doskonale sprawdzają się do magazynowania wody użytkowej o wybranej temperaturze, a nie muszą pracować w trybie bieżącego grzania.

Ogrzewanie podłogowe

Kolejną ważną zaletą kotłów grzewczych jest możliwość ich łatwego połączenia z jednym z popularnych obecnie rozwiązań, jakim jest ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu sprawdzają się w wielu różnych instalacjach, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych.

Brak dodatkowego opału

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę kotłów elektrycznych, jaką jest brak dodatkowego opału koniecznego do składowania i podawania do kotła. W przeciwieństwie do pieców opalanych węglem (również ekogroszkiem), drewnem, pelletem czy olejem, ogrzewanie elektryczne nie wymaga żadnego dodatkowego środka grzewczego, a co za tym idzie - miejsca, by go trzymać, a także podajnika lub ręcznego dawkowania kolejnych porcji. To wygoda szczególnie dla osób, które mają stosunkowo mało miejsca.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny