Obecnie coraz trudniej wyobrazić sobie sytuację, w której na całą rodzinę nie przypada ani jeden pojazd kołowy. Jeśli jesteśmy posiadaczami jednośladów to prawdopodobnie gdzieś w okolicy miejsca zamieszkania zorganizowaliśmy sobie miejsce przechowywania motocykla na mokre i zimniejsze dni. Niemniej zdecydowana większość ludzi decyduje się na zakup samochodu. Jest to równie wygodny środek transportu, o ile nie ma w naszym rodzinnym mieście wiecznych korków. Samochód jest także niewątpliwie dużo pojemniejszym środkiem przemieszczania się, na przykład wraz z rodziną. Samochód to także kilka mniej przyjemnych obowiązków, o których musimy pamiętać: zaczynając od cyklicznych konieczności wizytowania warsztatów czy stacji diagnostycznych po problemy dnia codziennego, np. konieczność znalezienie miejsca do parkowania. W zatłoczonych miastach, szczególnie właśnie wtedy i tam, gdzie chcemy zatrzymać swój pojazd to zwykle miejsc parkingowych jest zdecydowanie za mało, a zostawianie samochodu na chodniku nie należy do najlepszych pomysłów. Na szczęście gdzieniegdzie na horyzoncie pojawiają się parkingi strzeżone. To zdecydowanie bezpieczniejszy pomysł na pozostawianie naszego czterokołowca. Z kolei właściciele domów jednorodzinnych zwykle mają do dyspozycji mniejszy lub większy ogródek, który często można zaadaptować do swojej własnej bezpiecznej zatoki przechowywania pojazdu. 

Automat do bram –  połączenie komfortu i bezpieczeństwa

W Polsce jeszcze nie dotarliśmy do etapu pozostawiania pięknego trawnika z podjazdem przed domem, znanym z amerykańskich filmów. Raczej preferujemy ogrodzenia, a tam gdzie ogrodzenia, tam i konieczność montażu furtki. Tak jak w przypadku parkingów strzeżonych zwykle spotkamy jakiś mniej lub bardziej automatyczny szlaban, tak w przypadku własnej posesji lepszym rozwiązaniem będzie brama. 

Ale zwykła brama, jakkolwiek nie byłaby szykowna, to sama się nie otworzy.  Dla ułatwienia nam codziennych czynności przychodzi nam automat do bram. Jest to niezwykle wygodne i bezproblemowe urządzenie, montowane raz, a starcza nam na wiele lat. Brama automatyczna eliminuje konieczność wychodzenia na deszcz czy mróz. Automat do bram docenimy szczególnie wtedy, gdy wyprowadzamy nasz pojazd bezpośrednio z przydomowego garażu. 

Dlaczego warto wyposażyć bramę w automatykę?
Dlaczego warto wyposażyć bramę w automatykę?

Istnieje bardzo szeroki wybór bram: kolorów wymiarów czy materiałów, z których są one wytworzone. Jednak jedna rzecz dla bram jest wspólna, a mianowicie sposób ich otwierania. Obecnie królują jedynie dwa rozwiązania (chociaż w specjalnych warunkach możliwa jest także opcja wykorzystania urządzeń pneumatycznych chowających fragment ogrodzenia bezpośrednio w ziemi). Są to bramy przesuwne lub bramy skrzydłowe. Te drugie powinny zostać szczególnie docenione przez osoby mieszkające w domkach w zabudowie szeregowej, gdzie szerokość działki nie jest zwykle zbyt duża, a jednak marzy im się skorzystanie z tych niezwykłych usprawnień. Obecne bramy skrzydłowe, chociażby od firmy Somfy charakteryzują się niezwykle wydajnymi i szybkimi siłownikami, które przenosząc ciężar za pomocą śruby ślimakowej otwierają połowę bramy w ustalonym przez nas wcześniej kierunku - zwykle do środka naszej posesji.

Automat do bram to rozwiązanie, które jest niezwykle popularne. Automat do bram wraz z dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym zamknięciem się bramy w momencie naszego przejazdu, czyli dodatkowo wyposażone w zestaw fotokomórek i wraz z automatycznym systemem detekcji przeszkód to produkt, na który popyt stale rośnie. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest ono połączeniem komfortu i bezpieczeństwa, czyli tego, czego szuka i potrzebuje każdy z nas. 

Dlaczego warto wyposażyć bramę w automatykę?
Dlaczego warto wyposażyć bramę w automatykę?

Montaż całego systemu nie jest trudny i trwa raptem kilka godzin, a całe zestawy można zakupić jednocześnie, nie martwiąc się później o kompatybilność systemów. Doskonałym przykładem zestawu do bram skrzydłowych jest SGA Essential od Somfy.

Dodatkowego komfortu korzystania z bramy automatycznej zapewnia nam możliwość sterowania bramą bezpośrednio ze smartfonu, dodatkowe zestawy akumulatorowe zapewniające nam możliwość wyjazdu nawet gdy w okolicy zabraknie prądu czy chociażby funkcja ‘furtki’ pozwalająca odtworzyć jedynie połowę bramy, na przykład aby wpuścić znajomych na motocyklu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej