Po pierwsze: przetwornica i konwerter nie jest tym samym. Dla oddzielenia postanowiliśmy przedstawić, dlaczego warto zainwestować w pierwszy z wymienionych akcesoriów.

Znajomość poziomu napięcia na świecie

Aby zrozumieć swoje potrzeby w zakresie napięcia, zwłaszcza jeśli często podróżujemy, powinieneś zapoznać się z poziomami napięcia na świecie.. Podczas gdy dokładne napięcie w danej lokalizacji może się różnić, sam zakres w każdym kraju jest niepodważalny.

Bezpieczny podział na urządzenia elektroniczne i elektryczne

Przede wszystkim należy dokonać rozróżnienia. Otóż urządzenie elektryczne to coś z elektrycznym elementem grzejnym – np. lokówka. Elektroniczne z kolei ma wbudowany chip, czyli mowa o telefonie komórkowym, czy laptopie. W drugim przypadku wymienione akcesoria mogą działać tylko na transformatorze. W pierwszym trzeba wykorzystać właśnie przetwornicę napięcia.

Sprawdź, czy Twoje urządzenia elektryczne są jednonapięciowe

Wiele nowoczesnych urządzeń (takich jak suszarki i prostownice do włosów) może działać zarówno pod napięciem 110-120V, jak i 220-240V. Sortuj swoje urządzenia według tego, czy są jedno- czy dwunapięciowe.

Uporządkowanie domowej elektroniki

Niezależnie od tego, czy stanie się to w rzeczywistości, należy zaplanować jednoczesne podłączenie wszystkich urządzeń jednonapięciowych. W ten sposób możesz obliczyć całkowitą zdolność obsługi mocy, której potrzebujesz w przetwornicy napięcia.

Dlaczego warto zainwestować w przetwornicę napięcia?
Dlaczego warto zainwestować w przetwornicę napięcia?

Źródło: https://voltpolska.pl/przetwornice-napiecia-i-konwertery/ips-500-12-230v-350-500w-przetwornica-napiecia.html

Nie ma potrzeby umieszczania na tej liście urządzeń z podwójnym napięciem, ponieważ nie trzeba ich podłączać do przetwornicy - chyba że chcesz uprościć sprawę za pomocą tylko jednej wtyczki adaptera. Ponieważ twoje urządzenia dwunapięciowe może łatwo odprowadzić napięcie, które dostarczy przetwornica, możesz dołączyć je do ogólnej listy (ponieważ pozwoli ci to uzyskać tylko jedną przejściówkę).

Spójrz na każde urządzenie jednonapięciowe, które zamierzasz podłączyć do omawianego sprzętu. Znajdź moc znamionową (W) każdego urządzenia. Jest to miara tego, ile mocy będzie wymagało dane akcesorium do działania. Zsumuj moc znamionową wszystkich urządzeń, które zamierzasz wykorzystać. Niemniej nie należy interpretować tego jako mocy samej przetwornicy

Podsumowanie

Przetwornica napięcia jest świetnym narzędziem dla osób ceniących sobie wygodny dostęp do elektroniki. Sprawdzi się zarówno w domowych, firmowych, jak i wyjazdowych warunkach, warto więc znaleźć model odznaczający się mobilnością i niewielką wagą. To pozwoli na jego zagospodarowanie w różnych przestrzeniach i to niezależnie od dostępności posiadanego miejsca.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny