Dlaczego wynajem rusztowań może być lepszą opcją niż ich zakup na własność?
Na sukces każdej budowy składa się co najmniej kilka elementów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia efektywnie działający zespół, drugim: odpowiednie wyposażenie, natomiast kolejnym – całe zaplecze, które pozwoli wszystko ze sobą zintegrować. Do tego ostatniego można zaliczyć również rusztowania. Dzisiaj przyjrzymy się temu, dlaczego tego rodzaju konstrukcje warto wynajmować, zamiast decydować się na ich kupno.
Rozważając kwestię rusztowań i ich wynajmu lub kupna, obowiązkowo należy sobie zadać pytanie: ile sprzętu będę potrzebować? Sprawa jest o tyle ciekawa, że tak naprawdę trudno określić górną granicę naszych potrzeb. Wszystko zależy bowiem od konkretnego zlecenia czy przetargu, których przecież nie da się przewidzieć. Sytuacja jest prostsza, jeśli Twoja firma zajmuje się wyłącznie remontami lub budową domów jednorodzinnych. Konstrukcje bijące światowe rekordy? Tu zaczyna robić się bardziej skomplikowanie.
Rozsądnym wyjściem jest zaopatrzenie się w podstawową ilość sprzętu, która będzie wystarczająca w przypadku standardowych prac oraz okresowe wynajmowanie rusztowań w sytuacjach tego wymagających.
Rusztowania – gdzie je pomieścić?
Argument, który jednoznacznie przemawia na korzyść wynajmu rusztowań, to brak konieczności składowania posiadanego sprzętu. Pokaźny zestaw stelaży, mocowań i kładek może przecież zająć całkiem sporo przestrzeni, która w niektórych przypadkach może być na wagę złota. Wynajem rusztowania będzie więc fantastycznym sposobem na zaoszczędzenie cennego miejsca, które mogłoby by zagospodarowane w lepszy sposób.
Problematyczny transport sprzętu budowlanego
Aby rusztowanie mogło być użytkowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, musi znaleźć się na placu budowy. Przetransportowanie ton metalu nie bez powodu może budzić obawy – zwłaszcza wtedy, gdy siedzibę firmy i miejsce docelowe dzieli spora odległość. Jest to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na wynajem rusztowania. Dlaczego? Obecnie większość firm zajmujących się wynajmem oferuje także usługi transportu wynajmowanego sprzętu, co przekłada się na odciążenie klienta – przynajmniej jeśli chodzi o ten aspekt realizacji zlecenia.
Koszt rusztowań, czyli nie wszystko na raz
Wynajem rusztowań może okazać się także korzystniejszy pod względem finansowym. Dotyczy to zwłaszcza nowych firm, które oszczędności muszą szukać w wielu najróżniejszych miejscach. Zakup całego zestawu może więc być zbyt dużym wydatkiem na samym początku prowadzenia działalności. Z tego powodu dobrym wyjściem wydaje się stopniowe dokupywanie wyposażenia połączone z – uzależnionym od okoliczności – wynajmem rusztowania.
Podsumowanie
Bez rusztowania trudno mówić o remoncie czy budowie. Chociaż posiadanie własnego sprzętu może być kuszące, to często najem sprzętu okazuje się lepszą alternatywą.
Szukasz profesjonalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego? Odwiedź serwis Baukrane.pl.
artykuł sponsorowany