Sika Boom – najlepsza piana montażowa na rynku

Czym jest piana montażowa i do czego służy?

Piana montażowa lub inaczej piana poliuretanowa to jeden z najważniejszych produktów podczas każdego remontu, bez którego nie można się obejść w przypadku chęci mocowania, klejenia czy wypełniania szczelin na budowie. Pianą montażową można również izolować pomieszczenia termicznie oraz akustycznie. Piana poliuretanowa to stabilny materiał będący mieszanką kilku substancji, które w połączeniu z wodą tworzą spójną całość. Na rynku kupić można obecnie wiele rodzajów pian montażowych. Należy jednak pamiętać o tym, iż każda różni się od siebie m.in.:

  • temperaturą stosowania
  • sposobem i bezpieczeństwem nakładania piany
  • ilością składników (piana jednoskładnikowa / dwuskładnikowa)
  • wydajnością
  • strukturą produktu
  • przeznaczeniem stosowania

Jednymi z najlepszych obecnie pian montażowych na rynku są produkty z serii Sika Boom. Warto bliżej im się przyjrzeć, ponieważ ich producent wyróżnia się ogromnym doświadczeniem na rynku chemii budowlanej. Piany montażowe Sika Boom dostępne na pol.silka.com można wykorzystywać na budowie nawet w ekstremalnych warunkach, co wyróżnia je na tle innych produktów tego typu. Świetnie sprawdzają się np. w przemyśle morskim albo motoryzacyjnym.

Jeśli szukasz uniwersalnego produktu do izolacji i wypełnień – wybierz pianę Sika Boom 587 Całoroczną. Nadaje się ona do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, także zimą. Piana spełni swoją rolę nawet w temperaturach od -10 do +35 °C. Potrzebujesz wypełnić pustki i ubytki lub przejścia rur i przewodów? Ten produkt marki Sika jest właśnie dla ciebie!

Do czego służą piany montażowe?
Do czego służą piany montażowe?

Czy używanie pian montażowych jest koniecznością na budowie?

W większości przypadków – tak. Nie od dziś wiadomo, że piany poliuretanowe są nowoczesnym środkiem służącym do napraw w domu, ale też odpowiednim materiałem do uszczelniania, wygłuszania, ocieplania, montażu i wypełniania szczelin. Korzystanie z piany montażowej nie jest skomplikowane pod warunkiem, że postawisz na wysokiej jakości produkt. Właśnie takim jest niskoprężna piana montażowa Sika Boom 583, która występuje także w objętości XL (850 ml). Czyni ją to najbardziej wydajną pianą na rynku!  

Piana poliuretanowa ma przede wszystkim właściwości izolacyjne. Oznacza to, że jest w stanie zatrzymać powietrze, które przedostaje się do budynków z zewnątrz. Z tego powodu warto zabezpieczyć tym produktem nie tylko okna i drzwi, ale również krany czy rury znajdujące się po zewnętrznej stronie ścian. Gwarancję zabezpieczenia ciepła z całą pewnością zyskasz dzięki pianie Sika Boom, która w tej kwestii jest niezawodna.

Do czego służą piany montażowe?
Do czego służą piany montażowe?

Sika Boom – piany montażowe, z którymi żaden remont nie będzie kłopotem!

Piana montażowa Sika Boom – czy można stosować ją w domu?

Jak najbardziej! Jeśli w domu znajdują się jakiekolwiek szczeliny wymagające wypełnienia, piana montażowa Sika Boom będzie najlepszym rozwiązaniem problemu. W szybki i bezpieczny sposób wypełnisz nią np. szczeliny powstałe przy montażu ościeżnic okiennych – tutaj najlepiej sprawdzi się piana Sika Boom 583 Okna i Drzwi.

Z powodzeniem można używać produktów Sika Boom również do:

  • wypełniania prześwitów i bruzd między rurami
  • uzupełniania szczelin między przewodami instalacyjnymi
  • izolacji cieplnej dachu

Piana montażowa Sika Boom charakteryzuje się dużą wydajnością, szybkim czasem zawiązywania się i doskonałymi parametrami uszczelniającymi oraz izolującymi. Właśnie dlatego z całej gamy pian Sika Boom korzystać mogą zarówno fachowcy, jak i amatorzy chcący samodzielnie sprostać remontowi domu.

Do czego służą piany montażowe?
Do czego służą piany montażowe?

Sika Boom – produkt uniwersalny, dopasowany do każdych potrzeb

Warto pamiętać, że producent pian montażowych Sika Boom posiada w swojej ofercie kilka różnych rodzajów tego produktu. Znajdziesz więc piany montażowe zarówno w wersji wężykowej, jak i pistoletowej. Jeśli poza uszczelnieniem potrzebujesz także produktu klejącego – wybierz klej w pianie  Sika Boom 582 Foam Fix. Możesz go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Piana montażowa szybko i precyzyjnie się zawiąże, znacznie poprawiając izolacyjność termiczną, uzupełniając ubytki i pustki oraz usprawniając izolację akustyczną. Spełni także funkcję kleju. Możesz nią podkleić np. wełnę skalną, różnego rodzaju płyty i niekonstrukcyjne elementy budowlane.

Cechą wspólną każdej piany montażowej z serii Sika Boom jest doskonała przyczepność do różnych materiałów. Po utwardzeniu można ją również dowolnie obrabiać – malować, szlifować i przycinać. Jeśli szukasz produktów do przeprowadzenia remontu, które nie zawiodą Cię pod względem jakości i wydajności – sięgnij  po piany montażowe Sika Boom, a żaden remont nie będzie już kłopotem!

Do czego służą piany montażowe?
Do czego służą piany montażowe?

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny