Dlaczego warto oprawić i wyeksponować zdjęcia?

Zdjęcia mają swój niepowtarzalny urok. Dobrze jest więc dać im trochę przestrzeni i powiesić je na ścianie w przedpokoju, czy też w salonie. Mogą one nam przypominać najwspanialsze chwile z naszego życia, mogą być ciekawą inspiracją do rozmowy na przyjęciu, mogą też być dziełem sztuki, o ile stoi za nimi znany artysta lub artystka. Oprawione, zdecydowanie zyskują na wyglądzie i stają się intrygującym przedmiotem w naszym mieszkaniu. Dzięki nim wprowadzamy lekki klimat melancholii oraz wspomnień. Duże zdjęcia mogą także stać się czymś na kształt niegdysiejszych obrazów olejnych. Obrazy, które ze sobą niosą, mogą stać się inspiracją do wielu innych działań. Dobrze jest więc pokazać je światu, nawet jeśli to niewielki krąg naszych przyjaciół i znajomych.

Ramki na zdjęcia - czym się kierować przy wyborze?

Ramki powinny być dobrze dopasowane do zdjęcia. Poszukując odpowiednich rozwiązań, warto sięgnąć do zasobów internetowych. Na pewno znajdziemy tam sporo gotowych produktów, które spełnią nasze oczekiwania, jak choćby tu: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/dekoracja-wnetrza/obrazy-i-ramiarstwo/ramy-do-zdjec.html. To, na jaką ramkę się zdecydujemy zależy od nas. Dobrze by było, gdyby ramka nie przytłaczała zdjęcia. Kolor oraz kształt ramki powinien być dopasowany do jej otoczenia. Także passe-partout, czyli kartonowe obramowanie zdjęcia, które czasem znajduje się już gotowe wewnątrz ramki, powinno być odpowiednio dobrane. Fotografia dobrze wyeksponowana może nas zaskoczyć swoim zupełnie nowym wymiarem, którego nie widzieliśmy, gdy była umieszczona w albumie.

Ramki drewniane i aluminiowe, czyli klasyka kontra nowoczesność

W obecnych czasach możemy wybierać spomiędzy ramek wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze są ramki do zdjęć z drewna lub aluminium, ale możemy także nabyć ramki z różnych tworzyw sztucznych, czy też z MDF. Ramki drewniane nadadzą naszym zdjęciom nieco większy rys przytulności. Mogą to być ramki w kolorze naturalnego drewna, a mogą być to ramki pomalowane, np. na biało lub czarno. Często możemy też kupić ramki w innych kolorach. Aluminium w swojej naturalnej barwie na pewno dobrze zaprezentuje się w nowoczesnych mieszkaniach, czy też pomieszczeniach biurowych - jest to materiał chętnie wykorzystywany do produkcji ram do zdjęć. Ramki metalowe mogą również być czarne, czy też w innych kolorach. Na pewno więc dobierzemy takie ramki, na których nam zależy - ramki pasujące do naszego wnętrza.

Ramki na zdjęcia a stylizacja pomieszczenia

Zdjęcia powieszone w różnych miejscach salonu, kuchni, czy też przedpokoju na pewno zmienią co nieco jego stylistykę. Zdjęcia warto wieszać w takich miejscach, w których łatwo można je obejrzeć. Z kolei zdjęcia wielkoformatowe mogą stanowić swoistą dominantę w salonie lub w jadalni. Pamiętajmy o tym by kupować takie ramy, które są solidne i mają dobre mocowania. Duże zdjęcie w solidnej ramce może być zagrożeniem dla małego dziecka lub nieprzewidywalnego kota. Proste ramki na zdjęcia nie zdominują pomieszczenia, będą raczej podkreślały jego uporządkowanie poprzez pionowe i poziome linie. Ramy aluminiowe w kolorze naturalnym będą rzucały się mniej w oczy niż ramki w jaskrawych kolorach. Najważniejsze byśmy się dobrze z nimi czuli - na co dzień i od święta.

Jak powiesić zdjęcia na ścianie, aby stworzyć unikatową kompozycję?

Nawet pojedyncze, prawidłowo dobrane zdjęcie w odpowiedniej ramie, może być unikatowym akcentem w danym pomieszczeniu. Kilka lub kilkanaście zdjęć może zaś opowiadać całą historię naszego życia lub naszej rodziny. Zdjęcia mogą wisieć w identycznych ramkach albo w zróżnicowanych konfiguracjach - wszystko zależy od naszego gustu. Jeśli zaś nie mamy dobrego pomysłu na ich wyeksponowanie, poszukajmy gotowych rozwiązań w Internecie - być może zainspirują nas pomysły innych ludzi. Przygoda ze zdjęciami może się okazać wspaniałą wyprawą w nieznane.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej