Gniazdka Ospel

  1. Jakie gniazdka czy włączniki wybrać?
  2. Co się przydaje w domu?
  3. Modułowe rozwiązania
  4. Moda na nowoczesność
  5. Ile gniazd zamontować?

Jakie gniazdka czy włączniki wybrać?

Widocznym elementem instalacji elektrycznej są gniazdka. I nie jest wszystko jedno, jakie produkty wybierzemy. Z drugiej strony ich stylistyka i funkcje będą doskonale wpisywać się w potrzeby. A im więcej sprzętów, możliwości i funkcji tym też nasze oczekiwania większe. Same gniazdka Ospel (zobacz na e-ospele.pl) to jest ta część, która jest montowana w końcowej fazie kładzenia instalacji. Poza wyglądem musi odpowiadać konkretnym standardom bezpieczeństwa, co jest potwierdzane różnymi certyfikatami i atestami. Podane normy nie mają w tym wypadku aspektu reklamowego, ale są jasną i czytelną informacją dla klientów oraz fachowców. Poza tym należy zwrócić uwagę na rodzaj montażu oraz samo pomieszczenie, w jakim będziemy instalować gniazda. Wszystkie modele, jakie montuje się w domu powinny posiadać styk ochronny w postaci bolca lub dwóch styków umieszczonych po bokach. W łazienkach i innych przestrzeniach wilgotnych warto montować gniazdka wyposażone w klapki chroniące przed zalaniem wodą. Wielu rodziców szczególną uwagę przykłada do bezpieczeństwa dzieci. Specjalne osłony zabezpieczają przed włożeniem do gniazdka palców, drucików czy innych przedmiotów.

Co się przydaje w domu?

Najważniejszym elementem, na jaki będziemy zwracać uwagę, wybierając gniazdka Ospel, będzie oczywiście ich stylistyka. Nic w tym dziwnego, ponieważ chcemy tworzyć spójne aranżacje i szczególnie nowoczesne trendy przed dodatkami stawiają bardzo wysokie wymagania. Cała paleta kolorów, wzorów i wykończeń pozwoli dopasować gniazdka do każdej przestrzeni. Najczęściej oczywiście wizualnie najatrakcyjniej prezentują się jednolite gniazdka i włączniki. Najlepiej konsekwentnie zastosować takie rozwiązanie w całym domu. Doskonale prezentują się również gniazda w ramce wielokrotnej, szczególnie że nie ulega wątpliwości, że sprzętów, źródeł światła, a także różnego rodzaju efektów wymagających w instalacji elektrycznej mamy coraz więcej. I coraz bardziej potrzebujemy spersonalizowanych rozwiązań.

Modułowe rozwiązania

Modne gniazda modułowe to szansa, by w jednym miejscu i w bardzo konsekwentnej aranżacji zestawić ze sobą różnego rodzaju włączniki, regulatory (na przykład sterowniki ogrzewania podłogowego), a także na przykład wbudowane radio. Poza tym moduł można instalować zarówno w poziomie, jak i w pionie, a w jednej serii znaleźć można różnego rodzaju rozwiązania, które pozwolą stworzyć konsekwentny wystrój, gdziekolwiek chcemy. Dlatego właśnie przy planowaniu układu oraz stylu i koloru warto najpierw przejrzeć całą dostępną kolekcję.

Moda na nowoczesność

Choć same łączniki są dość prostą i przewidywalną formą to także w tej materii panują okresowe mody. Obecnie szczególnie popularne są modele minimalistyczne z ostrymi liniami i kątami. Taka prosta forma świetnie wpisuje się w to, jakie meble wybierzemy i jakie dekoracje czy kolorystyka pojawiają się we wnętrzach. W kolekcjach znajdują się również gniazdka i włączniki tak smukłe, że niewiele odstają od powierzchni ściany. Takie rozwiązania rewelacyjnie prezentują się w bardzo nowoczesnych mieszkaniach czy biurach. Oczywiście niekoniecznie trzeba stawiać na nieśmiertelną biel, bo coraz częściej klienci sięgają po kolory – szarość, bordo czy czerń. Tu producenci mają ogromne pole do popisu. Poza tym nowoczesne gniazda są produkowane nie tylko z tworzyw sztucznych. Wybierane są również szkło, corian, marmur, czy drewno, które są materiałami ekskluzywnymi, ale robią niezwykłe wrażenie.

Ile gniazd zamontować?

Chciałoby się powiedzieć, że im więcej, tym lepiej. Z drugiej strony wiele zależy od potrzeb, układu i przeznaczenia pomieszczeń. Samo rozplanowanie należy mocno przemyśleć, by unikać szpecących przedłużaczy. Włączniki światła montuje się od strony wewnętrznej pomieszczenia przy drzwiach od strony klamki. Standardowo znajdują się one na wysokości ok. 1,5 m od podłogi, ale osoby z małymi dziećmi oraz poruszające się na wózku decydują się na zdecydowanie niższą wysokość. Gniazda wtyczkowe montuje się na wysokości ok. 0,30 m od podłogi, a w kuchni nad blatem. Przestrzeń gotowania i przygotowania posiłków wymaga bardzo precyzyjnego zaplanowania, a ilość urządzeń, jakimi się posługujemy, wymusza niejako dużą ilość gniazdek i włączników.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny