Dom za miastem

Cena

Głównym powodem, dla którego ucieka się z centrów miast, są niższe ceny. Metr kwadratowy mieszkania na warszawskim Śródmieściu to koszt około 10 tysięcy złotych! Wyprowadzając się na przedmieścia, możemy zaoszczędzić nawet do 5 tysięcy złotych, zyskując w ten sposób większy rozmiar lokalu lub działki za znacznie niższą kwotę.

Nasze otoczenie

Czymś, co przeszkadza wielu ludziom w miastach, jest anonimowość i wszechobecny hałas. Dochodzi do takich sytuacji, w których większość z nas nie zna nawet swoich sąsiadów! Nie do pomyślenia prawda? Na przedmieściach tworzą się znacznie bliższe relacje między mieszkającymi w jednej okolicy ludźmi, co zwiększa bezpieczeństwo, jako że każdy zna każdego. Tak jak jest to na nowo wybudowanym osiedlu w Baninie http://dommoichmarzen.eu/

Gotowi na dojazdy do pracy?

Jeżeli chcemy uciec z centrum miasta, musimy pamiętać o dojazdach. Prawdopodobnie nasze miejsce pracy nadal pozostanie w mieście, więc jeżeli nie posiadamy samochodu, będziemy skazani na kilkugodzinne podróże transportem miejskim. Natomiast gdy jesteśmy właścicielami pojazdu, musimy liczyć się z możliwością zakorkowanych dróg, jako że nie tylko my będziemy musieli dotrzeć do pracy.

Nie wszystko będzie blisko nas

Z chwilą wprowadzenia się na przedmieścia, niejako akceptujemy to, że do niektórych miejsc będziemy mieli nieco dalej. Centra handlowe, gabinety lekarskie czy nawet szkoły dla naszych dzieci – wszystkie miejsca znajdują się w miastach. Musimy zaopatrzyć się w cierpliwość, jako że czeka nas wiele samochodowych podróży.

Obrzeża miasta wybierają przede wszystkim ludzie, którzy chcą odpocząć od pędu miasta i odetchnąć w swoim własnym, przydomowym ogródku. Przedmieścia stanowią złoty środek między spokojnymi wsiami a zgiełkiem miast. Może nadszedł już czas, aby poświęcić się i zainwestować w działkę i dom z dala od biurowców i hałasu samochodów?

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny