Naturalne surowce

Pierwszą rzeczą, o którą powinniśmy zadbać, wykańczając nasz wielki azyl, jest wybór odpowiednich materiałów. Najlepiej stawiać na naturalne surowce, które pozwolą na sprawne połączenie wnętrza domu z tym, co dzieje się na zewnątrz. Dom za miastem powinien być miejscem relaksu, kontaktu z naturą. Drewno i kamień sprawdzą się doskonale. Przy malowaniu ścian postawmy na subtelne kolory ziemi i delikatne odcienie. Biel, szarość i beż będą świetnie wyglądać, a do tego idealnie komponować się z pozostałymi elementami wnętrza. Dobra baza to podstawa – dopiero do niej będziemy dopasowywać meble i dodatki.

Kominek lub koza

Bardzo istotnym punktem wiejskiego domu jest też kominek. To on jest najczęściej źródłem ciepła, ale też doskonałym, pięknym, stylowym dodatkiem do przestrzeni. Stawiajmy na klasyczne kominki lub niezwykle modne w ostatnich sezonach kozy. Sprawią one, że pomieszczenie będzie ciepłe nie tylko pod względem termicznym, ale też klimatycznym. Atmosfera, którą tworzy żywy ogień to coś, co nieodmiennie kojarzy nam się z relaksem, spokojem, odpoczynkiem. A tego przecież szukamy w wiejskich, letnich domach.

Meble i dodatki

Ogromną rolę odgrywają też meble i dodatki. Tutaj, znów, najlepiej stawiać na naturalne materiały, dzięki którym uda nam się stworzyć ciepły, rodzinny klimat. Idealny styl? Oczywiście rustykalny! Drewno, miękkie koce, imitacja baraniej skóry zamiast dywanu, kraciaste dodatki, żywe, naturalne kwiaty. Wszystkie one dodadzą przestrzeni klimatu i charakteru rodem z domów naszych babć – najcieplejszych i najwspanialszych. Stawajmy na tradycyjne elementy wykończenia, nawiązujące swoim stylem do dawnych czasów. W wiejskich domach świetnie sprawdzi się też styl prowansalski – białe, rzeźbione meble, lawendowe bukiety, obrusy w pastelową kratkę. Ciężkie drewniane stoły możemy też przykrywać szydełkowanymi serwetami, na których ustawimy wazony z polnymi kwiatami. Warto zainwestować również w dobre oświetlenie. Lampy wiszące i stojące powinny się uzupełniać, dając światło odpowiednie do różnych zajęć. Inne do kolacji z bliskimi, inne w kąciku czytelniczym, inne do pracy przy biurku czy stole.

Jak to sfinansować?

Wykończenie domku na wsi może być dość kosztowne. Jeśli nie zdołaliśmy zaoszczędzić odpowiednio dużo, możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy. Pamiętajmy jednak, by zawsze wchodzić we współpracę jedynie z zaufanymi partnerami. Santander Consumer Bank – bank od kredytów to naprawdę dobry wybór. Firma funkcjonuje na rynku od lat, międzynarodowe doświadczenie sprawia, że doskonale zna potrzeby klientów. Korzystne warunki, wygodne składanie wniosku i uczciwa współpraca sprawiają, że zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest bezpieczne. W razie wątpliwości konsultujmy się z doradcą i nie podpisujmy czegoś, czego nie rozumiemy!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej