Domek całoroczny - jak wybrać odpowiedni?
Technologia modułowa zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Wytwarzane w oparciu o nią domki całoroczne cieszą się popularnością, ze względu na szybkość budowy oraz energooszczędność. Z czego powstają? Jak wybrać odpowiedni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Czym są i z czego powstają domki modułowe całoroczne?
Domy modułowe całoroczne to budynki, które są składane z gotowych elementów wytwarzanych w wyspecjalizowanych fabrykach. W zależności od producenta szacuje się, że około 90-95% domu powstaje w fabryce. Elementy przewożone są na plac budowy, gdzie składane są w całość. Jest to najszybszy ze znanych obecnie sposobów budowy domków całorocznych, ponieważ od momentu wyboru projektu do wprowadzenia mija około 2 miesięcy.
Z czego powstają domy modułowe całoroczne? Z reguły wykorzystuje się w tym celu keramzytobeton, czyli materiał charakteryzujący się odpowiednimi parametrami termicznymi. Inną możliwością jest stworzenie stalowej bądź drewnianej konstrukcji, a następnie obudowanie jej wodoodporną płytą OSB-3.W obu przypadkach należy jeszcze wykonać ocieplenie oraz elewację, co sprawi, że domek będzie mógł być zamieszkiwany przez cały rok. W przypadku domów całorocznych wymagane jest również wylanie odpowiednich fundamentów, na których usytuowany zostanie budynek. Postawienie domu na fundamentach oraz ocieplenie ścian sprawia, że dom modułowy w niczym nie ustępuje tradycyjnemu budownictwu mieszkaniowemu. Co więcej, wykorzystana technologia sprawia, że jest to dom energooszczędny, a więc tańszy w eksploatacji.
Domek całoroczny - jak wybrać?
Jak już wspomniano domki całoroczne cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że producenci cały czas rozbudowują swoją ofertę. Można się o tym przekonać odwiedzając stronę https://markaeko.pl/domki-caloroczne/. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim należy przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Pod uwagę trzeba wziąć oczekiwaną funkcjonalność oraz powierzchnię. Warto również pamiętać, że w przypadku domów o powierzchni do 35 m² nie wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, co minimalizuje formalności. Wybierając konkretny projekt warto także sprawdzić, czy istnieje możliwość jego rozbudowy w przyszłości. Przykładem może być CUBEEKO MINI, który można elastycznie rozbudowywać dzięki dołożeniu kolejnych, identycznych modułów.
Biuro modułowe - adaptacja domku całorocznego
Dodatkową funkcjonalnością domków całorocznych jest możliwość zaadaptowania ich w formie biura modułowego. Niewątpliwą zaletą jest czas budowy takiego biura, co pozwala szybko wystartować z biznesem. Atutem jest również nowoczesny wygląd oraz energooszczędność, która przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Domek całoroczny może być wykorzystany przez przedsiębiorców nie tylko jako biuro modułowe, ale również punkt usługowy, czy nawet w pełni funkcjonalny lokal gastronomiczny. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod linkiem: https://markaeko.pl/domki-caloroczne/.
Podsumowując należy stwierdzić, że przy wyborze konkretnego projektu domku całorocznego warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby. Oprócz tego istotne jest również to, by wybrać odpowiedniego producenta, czyli uczciwego oraz takiego, który zagwarantuje najwyższą jakość. Przykładem może być MARKAEKO, czyli firma, która istnieje na rynku od 2010 roku.
artykuł sponsorowany