Domy mobilne są niezwykle przemyślanymi konstrukcjami stanowiącymi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Dzięki jedynej w swoim rodzaju technologii produkcji opartej o stalowe komponenty i wzmocnienia, każdy element konstrukcji został ocynkowany ogniowo, dzięki czemu żywotność domku mobilnego została zwielokrotniona. Technologia szkieletowa ścian domków mobilnych wykonana z litego drewna pochodzącego z najwyższej jakości zasobów posiada wszelkie certyfikaty wytrzymałości i bezpieczeństwa. Optymalnie dobrane parametry termoizolacji podłóg, ścian i dachu gwarantują komfort, spełniający największe oczekiwania inwestorów.

Domki mobilne całoroczne

Większość modeli domków mobilnych dostępnych na polskim rynku to konstrukcje stalowe wykończone zróżnicowanymi materiałami, zapewniającymi spektakularny efekt wizualny. Dzięki zaawansowanej izolacji termicznej możliwe jest zamieszkanie w domu mobilnym przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nawet sroga zima nie jest wyzwaniem dla wytrzymałej konstrukcji mobilnych domków, dlatego określenie "letniskowe" z pewnością ich nie definiuje.

W ofercie firm zajmujących się produkcją domków mobilnych, wszystkie konstrukcje dostępne i wykończone są "pod klucz", a jego aranżacji może dokonać sam inwestor. Mobilny domek w swoim standardzie posiada kompletną toaletę, łazienkę i wszystkie media, które można wzbogacić o dodatkowe opcje i udogodnienia.

Domki mobilne producent - ściany zewnętrzne i wewnętrzne

Elewacja domków mobilnych, którą tworzą ściany zewnętrzne jest pokryta skandynawską deską elewacyjną typu AB, która na tle innych elementów wykończeniowych charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. Skandynawska deska elewacyjna dwukrotnie malowana na wybrany kolor zapewnia ochronę na długie lata, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie przed opadami i wiatrem. Tak skuteczne zabezpieczenie możliwe jest dzięki wykorzystaniu membrany i foli paroizolacyjnej, pomiędzy którymi znajduje się warstwa ocieplenia wykonana z wełny mineralnej identyczna jak w przypadku standardowych nowoczesnych domów szkieletowych.

W przypadku ścian wewnętrznych domku mobilnego, wykonane zostały z wytrzymałej i solidnej podbitki będącej wersją skandynawskiej deski klasy AB. Ten rodzaj wewnętrznego wykończenia domków mobilnych może być dwukrotnie bielony lub bezbarwnie impregnowany, spełniając wymagania najbardziej wymagających klientów.

Domki mobilne całoroczne - dach i podłoga

W zależności od potrzeb i upodobań inwestorów dach domku mobilnego może jedno- lub dwuspadowy. Preferowany i najbardziej ekonomiczny kąt nachylenia dachu wynosi 15 stopni, co stanowi standardowe rozwiązanie każdej mobilnej konstrukcji. Jednakże, wychodząc na przeciw oczekiwaniom inwestorów, wielu producentów wychodzi z ofertą całorocznych domów mobilnych o tradycyjnej konstrukcji dachów. W takim przypadku do dyspozycji klientów za dopłatą możliwa jest realizacja dachu dwuspadowego o kącie nachylenia wynoszącym od 20 do 35 stopni.

Jeśli chodzi o podłogę domku mobilnego, zwraca uwagę swoją wytrzymałością i wysoką izolacją termiczną dzięki zastosowanej wełnie. Dodatkowo płyta OSB, z której wykonana jest podłoga została pokrytą specjalnym preparatem, który jest dedykowany powierzchniom narażonym na zawilgocenie. Standardowe wyposażenie domku mobilnego obejmuje wykładzinę PCV, którą pokryta jest podłoga, wykazująca wysoki współczynnik ścieralności i zapewniająca dodatkową warstwę wygłuszającą. Na życzenie klientów zamiast wykładziny mogą zostać zamontowane panele.

Całoroczne domki mobilne - okna i drzwi

Zarówno domy mobilne 35m 2 całoroczne jak i mniejsze modele są wyposażone w okna, których montaż wyróżnia się dokładnością i profesjonalizmem. To właśnie od okien zależy jak wiele ciepła umknie nam zimą i w jakim stopniu nagrzejemy wnętrze w okresie letnim Standardową opcję stanowią okna kwadratowe z ciepłą ramką, rozwierno-uchylne z zaczepem antywyważeniowym. To co jeszcze charakteryzuje okna w domach mobilnych to wymagany współczynnik przenikania, zapewniający optymalne warunki zimą jak i latem. Mniejsze domki wyposażone są zazwyczaj w trzy okna, większe w 4, jednakże na życzenie klienta możliwe jest osadzenie dowolnych okien - nie tylko tarasowych i narożnych ale też pionowo doświetlających wnętrza.

Każdy domek mobilny wyposażony jest w drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze wybieramy zazwyczaj ze względów estetycznych, zaś drugie pełnią rolę zabezpieczenia wnętrza przed ewentualnym włamaniem, wiatrem, wilgocią i utratą ciepła.

Domek mobilny - instalacja elektryczna

Domek mobilny nie może obejść się bez elektryczności. Instalację elektryczną w domu mobilnym stanowi skrzynka rozdzielcza wraz z bezpiecznikami umiejscowiona w okolicy drzwi wejściowych, gniazda, włączniki i punkt świetlny sufitowy w każdym pomieszczeniu, punkt świetlny i gniazdo na zewnątrz domku, gniazda RTV z wyprowadzonym kablem antenowym.

Wyłącznie od rozważnie rozlokowanej instalacji elektrycznej będzie zależeć nasz komfort użytkowania domku mobilnego. W zależności od potrzeb inwestora, możliwe jest wykonanie tylu gniazd, ile jest niezbędnych dla wygodnej eksploatacji domku.

Dom mobilny - instalacja hydrauliczna

Instalacja wodno-kanalizacyjna domków obejmuje doprowadzenie instalacji do kuchni i łazienki, wyprowadzenie instalacji z budynku oraz przygotowanie miejsca i instalacji pod pralkę i bojler. Na Mobildom - producenta domków mobilnych wysokiej jakości w zależności od potrzeb inwestora możliwe jest zamontowanie prysznica lub wanny oraz zewnętrznego kranu poza budynek idealnego do podlewania przydomowego ogródka.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej